Główne menu

Inf. prasowa
ABC biustonoszy – wyjaśniamy, czym jest push-up, bardotka czy peek-a-boo

Pewnie nie jeden raz spotkałaś się z różnymi pojęciami podczas wybierania biustonosza. O ile ze stanikiem sportowym czy usztywnianym nie ma większego problemu, o tyle już niektóre modele mogą budzić wątpliwości. Prezentujemy najpopularniejsze rodzaje biustonoszy i przy okazji podpowiadamy, jak odczytywać ich rozmiary oraz jak je prawidłowo dobrać. Sprawdź!

Rodzaje biustonoszy – najpopularniejsze modele

Biustonosz damski niejedno ma imię, toteż by ułatwić Ci poszukiwania idealnego modelu, który sprosta Twoim oczekiwaniom, stworzyliśmy słowniczek pojęć. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.

Push-up

Biustonosze push-up zostały stworzone po to, by uzyskać wrażenie pełniejszego i większego biustu, nawet o rozmiar lub dwa. Miseczki mają różnej grubości wkładki i profilowania, dzięki którym piersi są uniesione i zebrane do środka. W zależności od modelu wkładki te można wyjąć lub są one zamontowane na stałe, a właściwie termicznie uformowane. Push-upy cieszą się dużą popularnością i występują w wariantach klasycznych, gładkich, koronkowych i we wzory.

Bardotka

Inaczej nazywana bezramiączkowcem. Jak sama nazwa wskazuje, można z powodzeniem nosić ją bez ramiączek. Jest w taki sposób zaprojektowana, by świetnie podtrzymywać biust i eksponować go bez potrzeby zakładania ramiączek. Jej miseczki są nisko zabudowane i tworzą niemal poziomą linię. Taki biustonosz nadaje się więc świetnie do dekoltów kwadratowych oraz hiszpańskich, z odkrytymi ramionami – na co dzień, jak i na wieczór. Co ważne, dobrze dobrana bardotka bez problemu utrzyma nawet większy biust.

Peek-a-boo

Teraz czas na najbardziej nietypowy biustonosz z całego naszego zestawienia. Peek-a-boo jest bardzo seksowny i zmysłowy, czasami niemal go nie widać. Może on odsłaniać piersi w całości lub tylko ich górną część. Najprościej mówiąc – materiał znajduje się pod biustem i na ramiączkach. Jeśli więc chcesz zrobić piorunujące wrażenie na swoim partnerze i pobudzić wyobraźnię, peek-a-boo będzie strzałem w dziesiątkę.

Plunge

Ten rodzaj stanika damskiego ma obniżony mostek, czyli środkową część między miseczkami. Wszystko po to, by nic nie wystawało, gdy założysz ubranie z głębokim dekoltem w szpic. Do tego jeszcze mają one specjalne wkładki modelujące biust, więc wszystko bardzo ładnie wygląda.

Multiway

Pod tym angielskobrzmiącym pojęciem kryje się biustonosz z odpinanymi ramiączkami, które można dowolnie modyfikować – krzyżując, zakładając na szyję itp. Biustobnosze multiway są idealne do topów typu bokserka, bluzek na jedno ramię i innych nietypowych elementów garderoby.

Rozmiar biustonosza – jak go dobrać?

Idealny biustonosz jest przede wszystkim wygodny. Nosimy go przecież przez wiele godzin w ciągu dnia. Ważne jest więc jego prawidłowe dopasowanie. Rozmiar biustonosza składa się z literowego oznaczenia wielkości miseczki oraz liczbowego oznaczenia obwodu pod biustem. Pamiętajmy, że to nie ramiączka podtrzymują nasze piersi, lecz właśnie obwód (co dobrze widać między innymi na przykładzie bardotki).

I tak zaczynamy od dokładnego zmierzenia obwodu klatki piersiowej bezpośrednio pod biustem – lekko naciągając miarkę krawiecką. Najlepiej poprosić o to inną osobę, tak byśmy my mogły stanąć swobodnie, z opuszonymi wzdłuż ciała rękami. Oczywiście pomiaru dokonujemy na gołej skórze, bez ubrania i bez biustonosza. Przyjmuje się, że otrzymany wynik zaniżamy, na przykład mając 79 centymetrów pod biustem, obwód powinien wynosić 75.

Teraz czas na miseczkę. Mierzymy wówczas obwód klatki piersiowej na wysokości brodawek. Możemy założyć miękki i cienki biustonosz bez wkładek wypełniających (szczególnie w przypadku dużego biustu) i lekko pochylić się do przodu. Miarka krawiecka powinna lekko przylegać do ciała, ale go nie uciskać.

Znając już oba wymiary, sprawdzamy je z tabelą i na tej podstawie dokonujemy wyboru rozmiaru biustonosza.

Podsumowując, nie taki biustonosz straszny, jak go malują. Najważniejsze jest nie tylko znalezienie odpowiedniego modelu dla siebie, ale przede wszystkim dobranie właściwego rozmiaru. Biustonosz nie jest narzędziem tortur, który chcemy szybko z siebie zdjąć. Ma łączyć w sobie wygodę, estetykę i prawidłowy rozmiar. Powodzenia!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>