Główne menu

Inf. prasowa
Akcesoria dla niemowląt – w co warto się zaopatrzyć?

Niemowlę w domu oznacza całkowitą zmianę dla rodziców i najbliższego otoczenia, ponieważ maluch wymaga nieustannej opieki i pielęgnacji. Dlatego też warto się odpowiednio wcześniej przygotować na narodziny potomka i sprawdzić, czy w wyprawce znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria.

Jakie akcesoria powinny znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Wyprawka dla noworodka powinna być gotowa, kiedy przyszła mama udaje się do szpitala. Warto, aby poza jej akcesoriami znalazły się w torbie też przybory ułatwiające pielęgnację maluszka – pieluszki, śpioszki oraz kosmetyki dla najmłodszych. Rodzice szybko przekonają się, jak ważny jest też… smoczek!

Małe dzieci mają silny odruch ssania, który poza umożliwieniem pobierania pokarmu z piersi lub butelki silnie je uspokaja. Ponieważ maluchy manifestują niezadowolenie, ale też zmęczenie płaczem, smoczek jest tym, co najszybciej je uspokoi i ułatwi zasypianie. Warto, aby w wyprawce znalazły się dwa smoki na wypadek, gdyby jeden z nich się zgubił lub spadł na ziemię i wymagał wyczyszczenia. Dla odpowiedniej higieny idealnie sprawdzi się pojemnik na smoczek.

Jaki pojemnik na smoczek warto wybrać?

Producenci akcesoriów dla dzieci dokładają wszelkich starań, aby spełniały one wygórowane wymagania, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, a jednocześnie były ładne i pasowały do każdej wyprawki. Nie inaczej jest w przypadku pojemników na smoczki, które poza tym, że są wygodnym sposobem na przechowywanie zapasowego smoka, zaskakują kolorami i motywami. Można wybrać modele z przezroczystego plastiku lub z motywem ulubionego bohatera z bajki. Pełna paleta kolorów to już w zasadzie standard. Modne pojemniki na smoczki mogą być również pokryte materiałem lub przypominać niewielkich rozmiarów pluszowe maskotki.

Ponieważ wszelkie niewielkie akcesoria łatwo zgubić, warto zadbać, aby pojemnik miał możliwość mocowania, np. do wózka lub torebki. W ten sposób będzie zawsze pod ręką. Dostępne modele mają zwykle wygodne mocowanie na napy lub mocny rzep. 

Wybierając pojemnik na smoczek, warto zadbać o to, aby zmieścił więcej niż jedną sztukę. Dwa smoki to podstawa, ale początkujący rodzice szybko przekonają się, co maluch potrafi zrobić z rzeczami, które dostają się w jego ręce.

O czym pamiętać, wybierając pojemnik na smoczek?

Najważniejsze jest, aby akcesoria dla maluchów były wykonane z bezpiecznych materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Pojemnik musi być odporny na działanie wyższej temperatury, jeżeli planujemy go systematycznie wyparzać lub prać w pralce (jeśli jest wykonany z tkaniny). Właśnie dlatego warto go zakupić w aptece lub w innym sprawdzonym miejscu. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymał wszelkie niezbędne atesty i został dopuszczony do użytku. Jeśli chodzi o pranie, to pamiętajmy o tym, aby stosować tylko delikatne detergenty o bezpiecznym działaniu. 

Ważne, aby akcesoria dla dziecka nie miały ostrych krawędzi ani fragmentów, które może ono niechcący połknąć.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>