Główne menu

Inf. prasowa
Alkohol na prezent – wypada czy nie?

Czy alkohol na prezent to dobry pomysł? To pytanie z pewnością zadawał sobie niejeden z nas, zastanawiając się, czy podarowanie znajomemu lub członkowi rodziny butelki trunku będzie na miejscu. O ile alkoholowy specjał prawie zawsze będzie udanym prezentem dla konesera mocnych trunków, o tyle w innych sytuacjach sprawa nie jest już tak oczywista. Kiedy zatem możemy pozwolić sobie na ten rodzaj prezentu? I jaki trunek wybrać w danych okolicznościach? Zapraszamy do lektury.

Alkohol na prezent dla mężczyzny?

Udany prezent alkoholowy dla mężczyzny to oczywiście kwestia bardzo indywidualna i wymagająca znajomości upodobań obdarowywanego. Przyjęło się jednak, że mężczyźni preferują trunki mocne, intensywnie rozgrzewające, o intensywnym smaku i aromacie, takie jak wódka, whisky czy brandy.

– Nie oznacza to jednak, że wino dla faceta musi być nieudanym prezentem – zaznacza sommelier strony Winnicalidla.pl – pamiętajmy jednak, aby dostosować nasz wybór do jego preferencji. A więc różowe, słodkie lub półsłodkie wino niekoniecznie okaże się najlepszym wyborem dla degustatora przypadającego za winami cierpkimi – o „twardym charakterze”. W takim przypadku zdecydowanie bezpieczniej postawić na ciężkie, aromatyczne wino czerwone wytrawne. Takie jak np. Château La Couspaude, Saint-Emilion.

Alkohol na prezent dla dziewczyny – czy wypada?

Czy alkohol na prezent dla dziewczyny, oczywiście pełnoletniej, to dobry pomysł? Jeśli wiemy co nieco o jej guście – tak. I odwrotnie niż w poprzednim przypadku, jeśli nie mamy pewności, że bliska nam dziewczyna gustuje w mocnych alkoholach, raczej darujmy sobie wódkę czy whisky. A nawet jeśli preferuje trunki nieco mocniejsze, raczej stawialibyśmy na intrygujące likiery – takie jak np. królewski Chambord Liquer Royale de France. Nie zmienia to jednak faktu, że prawdopodobnie najlepszym alkoholem na prezent dla dziewczyny okaże się wino. Jakie jednak? Tu zaczynają się schody. Wino czerwone czy białe? A może różowe? Najlepiej będzie oczywiście, jeśli przeprowadzimy stosowny wywiad wśród znajomych lub dyskretnie podpytamy samą przyjaciółkę. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, powinniśmy postawić na sprawdzone uniwersalne trunki najwyższej jakości, takie jak np. doskonale zrównoważone czerwone wytrawne La Rose, Pauillac AOC, czy też łagodne Sancerre Rosé;. Pamiętajmy, że dobrym pomysłem zawsze jest alkohol na prezent z dedykacją – w tym przypadku mowa oczywiście o gustownym opakowaniu na wino!

Alkohol na prezent świąteczny – czy to dobry pomysł?

Owszem! Jeśli tylko wiemy, że bliska nam osoba nie pała niechęcią do trunków z alkoholem – lub np. musiała zrezygnować z ich degustacji z przyczyn zdrowotnych, możemy bez obaw podarować jej butelkę wybornego trunku. Tata czy dziadek z pewnością ucieszy się z dobrej whisky lub koniaku, mama z radością rozsmakuje się w przepysznym czerwonym winie, czy też likierze. Przyjaciel lub kolega z pracy pewnie ucieszy się z butelki dobrej wódki, szczególnie wtedy, gdy pochodzi ona z limitowanej edycji. Możliwości jest naprawdę sporo!

Alkohol na prezent weselny

Czy alkohol dla młodej pary może okazać się trafionym prezentem? Jak najbardziej. Warto pamiętać, że przyszli współmałżonkowie coraz częściej proszą przed uroczystością, aby nie wręczać im kwiatów. Niekiedy przedstawiają zaproszonym listę prezentów, kiedy indziej stawiają na ich pomysłowość. A to kreatywnością właśnie możemy się wykazać, wręczając szczęśliwej parze w prezencie gustowną skrzynkę z alkoholem, takim jak wyborna whiskey czy koniak, czy też najwyższej klasy wino. Oryginalnym pomysłem okaże się z pewnością także kosz z alkoholem na prezent – lub różnymi rodzajami trunków! Kiedy alkohol może okazać się nieudanym prezentem dla nowożeńców? Oczywiście wtedy, gdy przynajmniej jedno z nich jest abstynentem!

Jak widać, wykwintne alkohole na prezenty to w bardzo wielu przypadkach sprawdzone rozwiązanie. Często niesłusznie obawiamy się, że wręczenie bliskiej nam osobie butelki trunku okaże się nietaktem. W rzeczywistości szeroki wybór specjałów dostępnych na rynku sprawia, że bez trudu znajdziemy trunek idealny na daną okazję. Zobacz, jakie wino na Winnicalidla.pl zarezerwujesz – znajdziesz tam oczywiście także mocniejsze trunki najwyższej jakości!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>