Główne menu

Aż 20% kobiet nigdy nie przeżyje orgazmu? Można to zmienić!

Nie trzeba przeżywać orgazmu, by być szczęśliwą w związku. Serio. To zdanie może wydawać się zaskakujące, ale tylko do momentu, gdy uzmysłowimy sobie skalę „problemu”.

Przeciętny mężczyzna nie ma problemu z osiągnięciem orgazmu. Tymczasem aż 20% kobiet nigdy nie przeżyje największej rozkoszy podczas seksu.  Poza tym według statystyk Planned Parenthood aż 1 na 3 kobiety ma problemy z osiągnięciem orgazmu podczas uprawiania seksu. Niesprawiedliwe?

Orgazm u niektórych zostaje wyłączony, a umiejętność „dochodzenia” zostaje odebrana lub pozostawiona tylko wybranym czynnościom seksualnym, niekoniecznie odbywanym w parze. Czasami te „problemy” są na stałe, innym razem na jakiś czas. Nie oznacza to, że przy sprzyjających okolicznościach i po odpowiednim przygotowaniu kobieta nie będzie w stanie otworzyć się na przeżywanie rozkoszy. Najnowsze badania przeprowadzone przez Kinsey, Masters i Johnson, Shere Hite wskazują, że wystarczy troska, zrozumienie, usunięcie przeszkód (również tych mniej oczywistych), by kobieta mogła się zrelaksować i osiągnąć spełnienie. Przeżywania orgazmu trzeba się nauczyć!

Główni winowajcy?

Kiedy kobieta przeżywa po raz pierwszy orgazm?

Przeciętna kobieta przeżywa pierwszy orgazm po kilku miesiącach od rozpoczęcia aktywności seksualnej.

Najczęściej:

  • 47% kobiet przeżywa pierwszy orgazm podczas masturbacji,
  • 32% kobiet przeżywa pierwszy orgazm podczas seksu,
  • 20% kobiet orgazm przeżywa w trakcie pieszczot,
  • 1% podczas snu.

Badania pokazały, że najwcześniejszym statystycznym wiekiem przeżywania orgazmu jest 18 rok życia, choć i zdarzały się panie, które po raz pierwszy przeżyły orgazm po 40-stce. Trudno pisać tu o normie, bo tej nie ma.

Za stara na orgazm?

Dobra wiadomość? Zdolność do przeżywania orgazmów rośnie wraz z wiekiem!Jest to jedna z nielicznych wiadomości, które potwierdzają, że dojrzały wiek ma również swoje atuty.

Dr Herbenick przeprowadził badanie, które przyniosły takie wnioski: „61 procent kobiet w wieku od 18 do 24 doświadczyło orgazmu, kiedy ostatni raz uprawiało seks, 65 procent kobiet w wieku 30+ oraz 70 procent kobiet w wieku 40 i 50 lat”. Im jesteśmy starsze, tym częściej doświadczamy pełnej satysfakcji.

W lutym 2009 roku w Royal Society of Medicine, duński psychoterapeuta Pia Struck przedstawił wyniki badań przeprowadzonych po współpracy z 500 kobietami w wieku od 18 do 88 lat, które miały problemy z osiągnięciem orgazmu – 25% z nich nigdy go nie przeżyło. Po terapii grupowej, na której kobiety były zachęcane, by myśleć pozytywniej o swoich ciele oraz po praktycznej terapii polegającej na stymulacji łechtaczki okazało się, że 93% kobiet osiągnęła orgazm. Wniosek? Nigdy nie jesteś za stara, by cieszyć się z seksu!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>