Główne menu

Aż 20% kobiet nigdy nie przeżyje orgazmu? Można to zmienić!

Orgazm po trzydziestce?

Po 30-stce kobiece orgazmy są zazwyczaj łatwe do osiągnięcia oraz intensywne. Pod warunkiem oczywiście, że ma się kochającego i wyrozumiałego partnera.

Niestety nie pozostajemy wolne od czynników zewnętrznych. na łatwość osiągania orgazmu wpływ ma między innymi faza cyklu miesięcznego (szczególnie intensywne orgazmy przeżywa się w połowie cyklu). Niektóre z nas są gotowe na częste współżycie tuż przed okresem, inne z kolei tylko kilka razy w miesiącu. I co ważne – w każdej sytuacji uznaje się to za normę.

Stres a orgazm

Orgazm zaczyna się w głowie. Dlatego jeśli kłębią się w niej negatywne myśli, złe przeczucia, napięcie, widmo przeżycia największej rozkoszy zostaje oddalone.

Dlatego przed seksem…trzeba odpocząć. Nie jest to dobra wiadomość, bo obecnie wiele z nas zatraciła umiejętność, która wydaje się podstawową – nie umiemy się spontanicznie bawić, nie potrafimy „ładować akumulatorów”. Tymczasem to podstawa.

Podobnie jak unikanie dążenia do orgazmu. Jeśli nastawimy się – tak, dzisiaj wreszcie to przeżyje,  – najpewniej nic z tego nie wyjdzie. W seksie trzeba się wyłączyć, zatracić, a tego zwyczajnie trzeba się nauczyć.

Za krótka gra wstępna

Większość kobiet doświadcza orgazmu łechtaczkowego. Tylko niewielki procent szczytuje w kluczowym momencie seksu. Nie oznacza to, że któryś z typów orgazmu jest „gorszy”. Zalecenia są jednak takie, by skoncentrować się na grze wstępnej, zaproponować wspólną kąpiel, masaż, pozwolić się rozpieszczać…Przeciętna kobieta potrzebuje około 20 minut na rozpalenie zmysłów.

Czyli niech ON się nie spieszy!

Zmiany pozycji

Badania wskazują, że zbyt częsta zmiana pozycji, czyli klasyczna akrobatyka w łóżku nie sprzyjają osiągnięciu orgazmów. Kluczem jest systematyczna, stała stymulacja najwrażliwszych punktów.

Brak wiedzy o swoim ciele

By kobieta mogła osiągnąć orgazm, musi siebie poznać. Dlatego najlepiej sprawdza się praktyka i co równie ważne – najczęściej z tym samym partnerem.

Zanim jednak oddasz się w seksie, warto poznać własne potrzeby, ocenić, co lubię, a czego nie do końca. Kluczem tu jest stymulacja łechtaczki (nie wierz, że orgazm łechtaczkowy jest gorszy!) oraz piersi.

Kobieta osiąga najczęściej pełną satysfakcję w stałym związku, w którym czuje się bezpiecznie. Nie ma w sobie ukrytych lęków i zahamowań.

Stres, zdrowie a orgazm

Osoby chorujące przewlekle, a także otyłe, posiadające oponki w okolicy brzucha mają mniejszą szansę na przeżycie orgazmu. Naukowcy odkryli, że przyczyną są zazwyczaj zaburzenia w przepływie krwi, które sprawiają, że okolica łechtaczki jest gorzej ukrwiona i tym samym mniej wrażliwa na dotyk.

Poza tym przeżywanie orgazmu może być utrudnione z powodu chorób tarczycy, cukrzycy czy też depresji.

Nieszczęśliwa w związku

Orgazm jest trudny do osiągnięcia również dla kobiet będących nieszczęśliwymi w związku. Gdy z jakiegoś powodu czują się źle, niekochane, niedoceniane, wykorzystywane, niedostatecznie wspierane, droga do pełnego spełnienia może stać się długa i wyboista…

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>