Główne menu

Badanie męskiej masturbacji przyniosło nieoczekiwane fakty dotyczące niepłodności?

Różnorodność ma kluczowe znaczenie w życiu. Ostatnie wyniki badań sugerują, że występowanie zmian decyduje o jakości współżycia oraz możliwościach prokreacyjnych w trakcie seksu.

Dzięki badaniu (Evolutionary Psychological Science”, czerwiec 2015) naukowcy wykazali, że orgazm pojawia się szybciej a ejakulacja jest większa, gdy mężczyzna współżyje „do nowego kobiecego wzorca”. 21 mężczyzn masturbujących się przy różnych filmach pornograficznych przez 15 dni produkowali większą ilość lepszej jakości spermy, gdy mogli zmienić obiekt.

Jak to zbadano? Skąd te wnioski?

 

Umożliwiono ochotnikom pobranie próbek w trakcie seansu podczas 7 filmów z udziałem tej samej kobiety, następnie przedstawiono film ósmy, w którym wzięła udział inna aktorka. W tym ostatnim przypadku ejakulacja następowała szybciej, spermy było więcej i było w niej dużo więcej ruchliwych plemników niż w pozostałych próbkach.

Nie oznacza to, że panowie są zaprogramowani do zdradzania, ale że mężczyźni zostali tak zaprogramowani, by łatwiej było im uprawiać seks z nowymi partnerkami.

Nowe odkrycie na temat ludzkiej seksualności może doprowadzić do lepszego leczenia niepłodności. Podczas badania nasienia panowie zazwyczaj dostarczają próbki spermy pobranej podczas masturbacji do „nowego wzorca seksualnego”. Takie próbki mogą być znacznie lepsze niż nasienie produkowane w sypialni podczas zbliżeń z partnerką. To może dawać niejasny obraz sytuacji i prowadzić do wykluczenia czynnika męskiego w trakcie diagnozowania przyczyn niepłodności.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>