Główne menu

Biała kuchnia tylko taka i nie żadna inna?

Moda na biel trwa w najlepsze. Zadomowiła się w naszej świadomości tak bardzo, że  często nie wyobrażamy sobie ją w jakikolwiek sposób zastąpić.

W konsekwencji w wielu polskich (i nie tylko polskich) domach kuchnie są białe. Zwolennicy wskazują, że to bardzo dobre rozwiązanie. Biel jest uniwersalna, praktyczna, pasuje do każdego stylu i co najważniejsze nie nudzi się. Wystarczy nieznacznie zmienić dodatki, by nieco odświeżyć wygląd wnętrza.

biała kuchnia

Zmieniamy, remontujemy, odświeżamy…

Sytuacja w kraju i na świecie sprawiła, że więcej czasu zaczęliśmy spędzać w swoich domach i mieszkaniach. Dlatego ogromna większość z nas zdecydowała się na remont…a ci, którzy mają taką możliwość to na przeprowadzkę do większego mieszkania/domu. Nie brakuje też takich, którzy zdecydowali się na budowę, by mieć więcej przestrzeni i upragniony, wymarzony ogród.

Co ciekawe dla wielu z nas sercem domu jest kuchnia i to właśnie ona w ostatnich miesiącach została poddana liftingowi. Wielu z nas zdecydowała się na jej odświeżenie. I w większości przypadków padło na biały fronty, najczęściej w połączeniu z czernią w postaci dodatków. Niektórzy postawili na połysk i brak uchwytów, inni na mat i frezowanie, elementy szklane, itd. Opcji jest bardzo dużo!

Białe meble kuchenne łączy się z drewnianymi blatami i podłogami w kolorze drewna lub granitem i marmurem.

biała kuchnia

 

Jakie zalety ma biała kuchnia?

Choć wiele osób ze względów praktycznych decyduje się na kuchnie zamknięte, w których łatwiej przygotowywać posiłki, nie trzeba martwić się aż tak hałasem, zapachami czy bałaganem, to i tak większość stawia na kuchnie otwarte.

Te drugie uważane są za wygodniejsze (zwłaszcza na niewielkich przestrzeniach), bo pozwalają zaoszczędzać miejsce. Są polecane też w szczególny sposób przez osoby lubiące gotować razem z gośćmi i dla tych, którzy chcą w trakcie spotkań mieć kontakt ze wszystkimi czy po prostu na co dzień nie „musieć się zamykać w kuchni”.

Biała kuchnia w wersji otwartej uważana jest za bezproblemową. Właśnie taka przedstawia się jako „nieinwazyjna”, łatwo ją połączyć z salonem, w którym mogą królować żywe barwy. Meble w odcieniach bieli optycznie pozwalają powiększyć pomieszczenie, dzięki temu wnętrza zdają się być bardziej wszechstronne. Biel daje wrażenie czystości i lekkości.

Zwraca się uwagę, że biała kuchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości. Nie jest to jednak do końca prawda, wszystko zależy od zastosowanych rozwiązań.

Jednak czy biała kuchnia ma wady?

Niektórzy mówią, że tak. Bo niemal każdy ma białą kuchnię, dlatego te osoby, które chcą się wyróżnić stawiają na inne kolory – czerń, zieleń butelkową, kolor niebieski, a nawet różowy.

Jednak czy to jedyna wada białej kuchni? A może znacie inną?

Jak wyglądają Wasze kuchnie?

  11 komentarzy

 • Katarzyna

  W moim domu marzeń będzie czarna I tak, wiem….ciężko utrzymać w idealnym stanie

 • Magdalena

  ja mam czarną kuchnię z jasnym blatem w mieszkaniu – ma 10 lat, lepszej nie miałam! W domu będzie biała z czarnym blatem … zobaczymy jak się sprawdzi. Jedno co mogè podpowiedzieć – warto wydać trochę eiecej kady i zamówić u stolarza.

 • Agnieszka

  Zapraszam do swojej. Czarna matowa, lacznie z blatami, – dzieloooooo szatanaaaaaa. Nigdy wiecej!!!!!! Chyba ze ktos chce sie nabawic nerwicy natrectw i spedzic zycie na lataniu ze sciera od rana do nocy!

 • Agnieszka

  wszystkie trzeba sprzątac czy biała czy czarna czy zielona ja mam biało czerwona i sama się nie posprzata

 • Sylwia

  łazienka kremowy mat i brąz mat. Brązowy mat tragedia, każdy pyłek każda kropla wody można się za jechać, a na jasnym nic

 • Kasia

  Biel tylko dla pedantek lub tych co nie maja dzieci

 • Magdalena

  ja też mam białą kuchnię w macie, troje dzieci i psa. Moja kuchnia ma ok 6 lat i nadal jest czysta, a pedantką nie jestem zdecydowanie łatwiej utrzymać czystość w bieli niż w wenge lub czarnym

 • Magdalena

  Mam 2 dzieci, 2psy,kota. Mam biała kuchnie nie jestem pedantką mam czysto. Biała kuchnia nie służy do tego, by nakryć ją szmatką używa jej się jak każdą inną. Pozdrawiam

 • Kasia

  No to ja jestem inna. U mnie w domu są białe tylko sufity. Mam kolorowe ściany w każdym pomieszczeniu. Kuchnia jest aneksem kuchennym połączonym z salonem, kolorystyka mebli i ścian zieleń plus fiolet. Nie wyobrażam sobie przemieniać całej kuchni na biel, która nie tylko jest niepraktyczna ale i jej nadmiar przypomina jakiś szpital.

 • Katarzyna

  Nie znoszę białych mebli żadnych a w kuchni to już wyjątkowo nie pasuje

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>