Główne menu

Bielizna menstruacyjna – nigdy w życiu czy może jednak?

Bielizna menstruacyjna promowana jest jako rozwiązanie wygodne i ekologiczne. Ma być alternatywą dla podpasek i tamponów. Dla jednych to strzał w dziesiątkę. Jednak są też kobiety nieprzekonane, które mówią stanowczo – „nigdy w życiu”. Bo majtki menstruacyjne trzeba prać, nie wyrzuca się ich do kosza tak, jak jednorazowej ochrony na „te dni”. I dla niektórych to dyskwalifikuje to rozwiązanie. Tylko czy rzeczywiście? A może warto się przełamać i spróbować?

bielizna menstruacyjna

 

Majtki menstruacyjne – ratunek dla planety

Majtki menstruacyjne powstały po to, by chronić naszą planetę. Pozwalają znacząco ograniczyć ilość odpadów. Nawet około 20 kilogramów na rok! Gdy pomnożymy ten wynik przez liczbę kobiet w kraju, czy w Europie, to uzyskamy naprawdę wysoką liczbę. Jest zatem o co walczyć!

Nie mamy wpływu na wybory innych. Możemy zdecydować jednak same, by podczas miesiączki podejmować ekologiczne wybory, czy pozostać przy środkach stosowanych od dawna. Obok pojemniczków/kubeczków menstruacyjnych majtki menstruacyjne to najlepsza ekologiczna opcja.

Oszczędności dla kobiety

Oprócz działań proekologicznych majtki menstruacyjne to inna korzyść – realny zysk dla portfela.

Zakup majtek zwraca się nam już po 2 do 4 cyklach (w zależności od ilości tamponów czy podpasek użytych w trakcie menstruacji i długości cyklu). Zakup majtek menstruacyjnych w tym wymiarze to realny zysk ekonomiczny.

Jak działa bielizna menstruacyjna?

Majtki menstruacyjne nie różnią się znacząco od klasycznej bielizny. Nosi się je jak zwykłą bieliznę, są jednak ta skonstruowane, że wchłaniają krew miesięczną (posiadają kilka warstw, wchłaniających krew i neutralizujących zapachy). Dzięki nim nie trzeba stosować tamponów i podpasek, co pozwala znacząco ograniczyć ilość odpadów.

Nadają się do wielokrotnego prania. Najpierw należy je zaprać w zimnej wodzie, a następie włożyć do pralki i prać z inną odzieżą. Następie rozwiesić do wysuszenia.

Według producentów, jedna para majtek sprawdza się na cały dzień użytkowania. W zależności od długości cyklu będziemy zatem potrzebować od 4 do 6 par bielizny na dzień plus dodatkowe pary na noc.

Trzeba wziąć też pod uwagę intensywność miesiączki. Producenci wskazują, że jedna para majtek może być noszona do 12 godzin.  Niektórzy stosują majtki menstruacyjne tylko w niektóre dni miesiączki, a gdy menstruacja jest największa – posiłkują się inną ochroną. W ten sposób nie wyeliminujemy wszystkich odpadów, ale znacznie je ograniczymy. Może zatem warto?

Czy warto?

Majtki menstruacyjne to nie tylko korzyści dla planety, ale również dla nas:

  • majtki mogą być stosowane na dzień i na noc,
  • są wygodne,
  • można je łatwo dopasować,
  • wyglądają jak normalna bielizna,
  • chronią przed przeciekaniem i zabrudzeniem odzieży i pościeli,
  • pozwalają skórze oddychać.

Dopasuj bieliznę do swoich potrzeb

W sprzedaży mamy majtki menstruacyjne polecane na:

  • średnie i mocne krwawienie,
  • w wielu rozmiarach,
  • z wyższym i niższym stanem,
  • koszt majtek menstruacyjnych to około 120 złotych za parę. Przy zakupie większej liczby sztuk – dostępne spore obniżki.

I co Wy na to?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>