Główne menu

Inf. prasowa
Biustonosz z fiszbinami czy bez? Który z nich będzie lepszym wyborem dla Ciebie?

Fiszbiny to druciki, które montuje się pod miskami biustonosza. Ich zadaniem jest zbieranie piersi i lekkie uniesienie. Dzięki temu piersi mają seksowny i ponętny kształt. Ten element został tak dostosowany, że w dobrze dobranym staniku, kobiety nie powinny go odczuwać. Niestety czasami zdarza się tak, że fiszbiny przeszkadzają. Na szczęście świat bielizny jest bogaty w różne modele i z powodzeniem można wybrać biustonosz bez fiszbin lub biustonosz z fiszbinami. To, czy wybrać biustonosz z fiszbinami czy bez zależy od wielu czynników.

Dla kogo dobrym rozwiązaniem będzie biustonosz z fiszbinami?

Biustonosz z fiszbinami sprawdzi się idealnie u pań z większym biustem, gdyż prościej będzie go podtrzymać. Należy jednak bardzo dobrze dobrać rozmiar i model biustonosza, by fiszbiny nie powodowały ucisku i nieprzyjemnego uczucia dyskomfortu. Źle dobrany stanik zamiast uwydatnić atuty może spowodować, iż pełny biust będzie wyglądał nieatrakcyjnie. Fiszbiny w dobrze dobranym biustonoszu będą stanowiły podstawę dla sporego ciężaru, jakim jest obfity biust. Jest to na pewno zaleta, która wpływa na komfort i zdrowie kobiet z dużym biustem. Oprócz tego biustonosz z fiszbinami kształtuje piersi i sprawia, że pod obcisłą bluzką lub sukienką z dekoltem wyglądają zjawiskowo. Jest to niezwykłe połączenie pięknego wyglądu z komfortem.

Ponadto biustonosz z fiszbinami może być pomocny podczas uprawiania sportu i wykonywania energicznych ruchów u pań z dużym biustem. Dzięki fiszbinom piersi zostaną ograniczone ruchowo i nie będą przeszkadzać nawet przy dynamicznym wysiłku. Biustonosze sportowe mogą być modelami zarówno bez fiszbin, jak i z fiszbinami. To, jaki model będzie najlepszym wyborem, w dużej mierze zależy od rodzaju aktywności fizycznej i rozmiaru piersi. Dla posiadaczek mniejszego biustu w rozmiarach A lub B na pewno najlepszym rozwiązaniem zapewniającym maksimum wygody są staniki bez fiszbin. Są one elastyczne i nie krępują ruchów. Więcej problemów z wyborem stanika sportowego mają panie z obfitym biustem. W ich przypadku, jak wspomniano wcześniej, fiszbiny mogą być pomocne i przynieść większe korzyści.

Biustonosze bez fiszbin – dla kogo będą dobrym wyborem?

Biustonosze bez fiszbin będą świetnym rozwiązaniem dla kobiet o mniejszym biuście, gdyż tu efekt podtrzymania piersi nie musi być tak duży. Ponadto są takie sytuacje w życiu kobiet, że stanik bez fiszbin jest jedynym słusznym wyborem. Decydują się na niego kobiety będące w ciąży i karmiące piersią, ponadto większość pań z mniejszym biustem, które są aktywne fizycznie i uprawiają sport.

Biustonosz bez fiszbin jest niezwykle wygodny, dlatego może być z powodzeniem noszony także na co dzień, po domu. To, jaki model biustonosza wybierze kobieta zależy przede wszystkim od tego czego oczekuje. Jeśli chce podkreślić i podnieść biust wybierze model z fiszbinami, jeśli natomiast karmi piersią musi ograniczyć się do modeli bez fiszbin, tak by zapewnić sobie maksimum wygody i komfortu.

Biustonosze bez fiszbin sprawdzą się w sytuacjach, w których najważniejszym czynnikiem jest maksymalny luz. Do takich sytuacji z pewnością można zaliczyć:

• czas wypoczynku, także noc – niektóre kobiety nie wyobrażają sobie spania bez bielizny. Panie, które w nocy śpią w staniku koniecznie muszą wybrać model bez fiszbin, gdyż jest to najbardziej komfortowe i bezpieczne wyjście. Stosując biustonosze z fiszbinami w nocy można obudzić się przez dyskomfort polegający na wbijającym się druciku.
• ciążę – kiedy ciało ciężarnej kobiety zmienia się, szczególne zmiany dotykają piersi, które w okresie ciąży stają się wrażliwe na dotyk, bolesne i nabrzmiałe. Stanik bez fiszbin będzie wtedy idealnym rozwiązaniem, z uwagi na to, że w ciąży należy zapewnić sobie największy komfort z możliwych. Tylko stanik bez fiszbin będzie spełniał wymagania przyszłej młodej mamy.
• karmienie dziecka – okres laktacji jest oprócz stanu błogosławionego kolejnym momentem w życiu kobiet, kiedy piersi są wrażliwe, bolesne i nabrzmiałe. Tak jak w przypadku ciąży, tak i karmienie piersią jest taką sytuacją, w której należy bezwzględnie zdecydować się na biustonosz bez fiszbin. Dzięki temu sam proces karmienia przebiegnie sprawniej, piersi w ciągu dnia będą miały swobodę a skóra będzie mogła oddychać.
• posiadanie dużego biustu – mimo tego, że rekomendowane dla dużego biustu są staniki z fiszbinami, posiadaczki obfitych kształtów mogą z powodzeniem decydować się także na modele bez fiszbin. Staniki, które nie mają dodatkowego wsparcia drutów także radzą sobie z dużym biustem, ale muszą być spełnione pewne warunki. Staniki muszą być idealnie dopasowane rozmiarowo, zarówno jeśli chodzi o miseczkę, jak i pod biustem. Ponadto muszą mieć szerokie ramiączka, tak by zapewnić piersiom dodatkowe podparcie, które w stanikach z fiszbinami dają druciki.
• czas aktywności fizycznej – staniki sportowe są przeważnie modelami bez fiszbin. Dzieje się tak, gdyż ciało osoby ćwiczącej jest w ciągłym ruchu i fiszbiny mogłyby powodować otarcia i podrażnienia. Warto do ćwiczeń wybrać biustonosz bez fiszbin, który jest wykonany z oddychającego materiału i ma szerokie ramiączka zapewniające podtrzymanie piersi.
• czas relaksu – relaks powinien cechować się maksimum wygody i komfortu, dlatego też na leniwe popołudnia warto wybrać staniki bez fiszbin, które sprawią, że kobiety nie będą czuły, że mają je na sobie.

Jak dbać o biustonosze?

Jeśli tylko jest taka możliwość, by prać biustonosze ręcznie, jest to najlepsze wyjście. Dzięki temu zachowają one swoją pierwotną formę i będą służyły przez długi czas. Jeśli natomiast nie ma takiej możliwości, by prać ręcznie, warto przy praniu w pralce stosować się do kilku podstawowych wskazówek:

• używania środków do tkanin delikatnych, które nie zniszczą materiałów, z jakich są wykonane biustonosze,
• prania biustonoszy w temperaturze maksymalnej 40 stopni. Warto wiedzieć, że białe staniki dłużej zachowają biel, jeśli będą prane w zimnej wodze,
• biustonosze warto umieszczać w specjalnych kulach, które przeciwdziałają odkształcaniu miseczek i wypadaniu fiszbin,
• warto wybrać programy do prania tkanin delikatnych i z minimalnym wirowaniem.

Reasumując, kobiety w swoim życiu przechodzą przez wiele różnorodnych etapów. W zależności od sytuacji mona korzystać z biustonoszy bez fiszbin lub z fiszbinami. Najważniejsze jest to, by panie w biustonoszu czuły się wygodnie i kobieco.

Partnerem artykułu jest sklep internetowy kaysershop.eu, oferujący szeroki wybór bielizny damskiej i męskiej.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>