Art. sponsorowany Biżuteria jako inwestycja: przewodnik po zakupie biżuterii z myślą o przyszłości
Statystyki pokazują, że dotychczas wydobyto na świecie ok. 120 tysięcy ton złota, z czego blisko 60% znajduje się w prywatnych rękach w postaci biżuterii. Piękne i eleganckie ozdoby są cenione nie tylko jako dodatek do stylizacji. Tworzone ze szlachetnego kruszcu, stanowią też świetną inwestycję. Bo złoto jest jak wino – im starsze, tym lepsze i droższe.
Inwestycja w złoto – sposób na zabezpieczenie pieniędzy przed inflacją
Lokowanie pieniędzy w złoto to inwestycja długoterminowa. Szlachetny metal na przestrzeni lat będzie osiągał coraz większą wartość. Dlatego im dłużej będziesz przechowywać go w swojej kolekcji, tym lepiej. Często zdarza się, że jest przekazywane z pokolenia na pokolenie – jako rodzinna pamiątka. W każdym przypadku jednak stanowi ciekawy pomysł na dywersyfikację oszczędności i ochronę ich przed inflacją.
Powodem jest nie tylko rosnąca wartość biżuterii w czasie. To także sposób na sukcesywne lokowanie oszczędności. Jest idealna dla osób, które na daną chwilę nie mogą lub nie chcą zainwestować bardzo dużych sum pieniędzy. W przypadku biżuterii można systematycznie dołączać do kolekcji nowe kosztowności albo poprzestać na dotychczasowych.
Atutem jest ponadto bezpieczeństwo inwestycji. Lokując pieniądze w biżuterię, masz w zasadzie pewność zysku. Nie można tego z kolei powiedzieć o innych sposobach na pomnożenie gotówki, w tym zakupie akcji spółek giełdowych. Przy rozważnym korzystaniu można też cieszyć się jej urokiem na co dzień bądź w ważnych momentach w życiu.
Na co zwrócić uwagę przy inwestowaniu w biżuterię?
Inwestycja w złoto kojarzy się przede wszystkim z nabywaniem sztabek złota lub monet bulionowych. Tymczasem w ostatnich latach coraz popularniejsze staje się lokowanie środków finansowych w biżuterii. Do głosu dochodzą nie tylko wyroby kolekcjonerskie, pochodzące z minionych wieków, ale także te, które są produkowane obecnie.
Czy każda biżuteria jest dobrą inwestycją? Niestety nie. Jeśli rozważasz jej zakup w charakterze lokaty kapitału, pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze kupuj ją wyłącznie u pewnych źródeł. Wybieraj sklepy, które dołączają do produktów certyfikaty. Biżuterię najwyższej jakości, tworzoną z surowców pochodzących z legalnych źródeł, znajdziesz na przykład tutaj: https://savicki.pl/. A w dodatku zapłacisz za nią kryptowalutami, co może okazać się jeszcze bardziej opłacalne. Istnieje też możliwość rozłożenia zakupu na kilka wygodnych rat.
Klasyczne złote obrączki ślubne
Jeśli planujesz w przyszłości osiągnąć zysk z biżuterii, wybierz tę wykonaną ze złota lub platyny. To kruszce, których wartość sukcesywnie wzrasta. Staraj się wybierać produkty o jak najwyższej próbie, czyli takie, które zawierają dużo cennego pierwiastka, a mniej stopów pozwalających uzyskać określoną twardość precjozów.
Możesz również rozważyć wybór rozwiązań z kamieniami szlachetnymi. W tej kategorii numerem jeden są diamenty. Ważne jest, aby spełniały regułę 4C, czyli Carat, Colour, Clarity i Cut. Zaraz za nimi plasują się szmaragdy, które według statystyk odnoszą dynamiczny wzrost wartości w czasie. Pamiętaj jednak o tym, aby biżuterię z diamentami kupować w miejscach, które nie tylko potwierdzają ich autentyczność, ale są w stanie udowodnić, że szlachetne kamienie objęte są gwarancją conflict-free.
Złoto i diamenty – doskonała inwestycja
Dlaczego biżuteria nie traci na wartości?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Powodem jest niewielka ilość czystego złota występująca na ziemi oraz to, że nieustannie go ubywa. W dodatku pierwiastka nie można uzyskać w inny sposób niż przez wydobycie go w naturalnej postaci. Biżuteria nie ma też formy cyfrowej. W praktyce oznacza to, że posiadanie jej uniezależnia od korzystania ze świata wirtualnego czy systemów informatycznych. Jest to szczególnie istotne przy zagrożeniach światowymi kryzysami czy konfliktami.
Chcesz bezpiecznie ulokować swoje oszczędności? Rozważ zakup biżuterii. W każdej chwili będzie można ją spieniężyć albo po prostu przekazać kolejnym pokoleniom. I co ważne, nacieszyć nią oczy. Bo w przypadku pierścionków, łańcuszków czy kolczyków, rozsądne używanie nie powoduje spadku ich wartości.
Zostaw komentarz