Główne menu

Jaki blender wybrać?

Bardziej rozbudowane zestawy oprócz wspomnianych dwóch pojemników, trzepaczki i standardowej końcówki z „nogą” zakończoną nożem w osłonce mają też: mieszadło z pojemnikiem (można zrobić ciasto, zwłaszcza gdy silnik jest mocny), pojemnik z ostrzem (sieka zioła, rozdrabnia orzechy, cebulę), nakładkę do rozdrabniania lodu do koktajli/mrożonych owoców na sorbety, nakładki do siekania na plasterki, wiórki. Czasem duży pojemnik stacjonarny (z przyssawkami lub nóżkami antypoślizgowymi), do którego podłączamy rączkę blendera z napędem, ma otwór do wrzucania, ale takie urządzenie to już niemal mały robot kuchenny.

Przewodowe czy bezprzewodowe?

Blendery dostępne są w wersji z przewodem lub bez. Te jednak, które nie mają kabla i dzięki temu są bardziej mobilne, posiadają również mniejszą moc (około 200 W). Poza tym są droższe…

Metal czy plastik?

Górna część blendera, którą trzyma się w dłoni, jest zazwyczaj plastikowa. To dlatego, że materiał ten jest wygodniejszy i łatwiejszy dla producenta w formowaniu.

Większość osób poleca jednak, by dół blendera wykonany był ze stali nierdzewnej, która jest łatwiejsza w czyszczeniu, trwalsza, bardziej odporna na skutki ewentualnych upadków. Poza tym pozwala osiągać lepsze wyniki szatkowania.

Konserwacja

Dobry blender będzie łatwy w utrzymaniu w czystości. Bardzo istotne jest sprawdzenie, czy łatwo się rozkłada na części, czy jego elementy mogą być myte w zmywarce, w jaki sposób należy dbać o swoje urządzenie (często blendery posiadają również funkcję clean, która ułatwia ich czyszczenie).

  3 komentarze

 • Aguśka

  Jesli o mnie chodzi to taki blender musi mieć te 800 wat. To jest takie minimum. Nie znaczy to jednak że trzeba za nie płacić jakieś kosmiczne kwoty. Jest dobry blender np Amica btk5011 z taką mocą i regulacją prędkości pracy. Tańszy ale równie dobry.

 • Toffinek

  Ja mam blender SMEG z Duki, mocny dobry, ma specjalny program smoothie, ja bardzo czesto z niego korzytam. Ogólnie lubie akcesoria z Duki bardzo fajne są stylowe 🙂 ten blender na ich stronie kupowałam https://dukapolska.com/agd

 • Dusia

  Wybierając blender każdy kieruje się własnym priorytetami. Ja potrzebowałam mocnego blendera, bo często miksuje twarde składniki dlatego po 1 musiał mieć dużą moc. Po drugie szukałam sprzętu o dużej pojemności, który dodatkowo jeszcze będzie miał ochronę przed przegrzewaniem. Znalazłam blender z RONICA. 1800 W mocy, 2 litry pojemności i ochrona, czyli spełnia moje warunki.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>