Główne menu

Botoks na włosy: zabieg, który odmieni Twoje cienkie włosy?

Włosy, podobnie jak skóra, zmieniają się z wiekiem. Niestety najczęściej na niekorzyść – tracą na objętości, wolniej rosną, są bardziej podatne na złamania, trudniej je układać. Dlatego warto dbać o nie w szczególny sposób, zwracając uwagę na ich potrzeby. Jednym z polecanych przez fryzjerów sposobów jest botoks na włosy – prawdziwy ratunek dla włosów cienkich, pozbawionych życia. Jak działa i czy jest wart swojej ceny?

Fryzjerzy nastawieni entuzjastycznie. Czy to jednak naprawdę działa?

Botoks wielu osobom nie kojarzy się za dobrze. Najczęściej z zabiegiem na twarz dającym niezbyt naturalny efekt. W przypadku włosów jego działanie jest nieco inne.

Botoks na włosy to zabieg wykonywany w salonach fryzjerskich wykorzystujący toksynę botulinową, która zastosowana w odpowiedniej ilości jest w pełni bezpieczna. Zabieg rozpoczyna się od umycia włosów specjalnym oczyszczającym szamponem, który otwiera łuski włosów, następny punkt to nałożenie botoksu na skórę głowy przy użyciu specjalnej strzykawki oraz zadbanie o wchłanianie składników aktywnych w strukturę włosa. Na koniec nakłada się maskę, która zamyka łuski włosów.

Na zabieg potrzebujemy około 40 minut. Koszt w zależności od długości włosów kształtuje się od 100 do 300 złotych. Dla utrzymania efektu zaleca się powtarzać zabieg co kilka miesięcy.

Dla kogo botoks na włosy?

Zabieg polecany jest zwłaszcza kobietom:

  • z cienkimi włosami,
  • po wielu zabiegach fryzjerskich,
  • długoletniej koloryzacji,
  • narzekającym na matowe, łamliwe, pozbawione życia włosy.

botoks na włosy

Jaki jest efekt botoksu?

Zabieg daje natychmiastowy efekt i utrzymuje się do 10 myć, a nawet dłużej.

Włosy wyglądają na zdrowsze, są gładsze, lepiej się układają. Można cieszyć się blaskiem i miękkością, a także zwiększoną odpornością na złamania.

Botoks nie zmienia struktury włosa, nie prostuje włosów, ale głęboko je odżywia, odbudowuje uszkodzenia, wzmacnia strukturę włosów, dzięki temu zyskują one na wyglądzie. Lepiej się układają, są wyraźnie zdrowsze. Włosy wypełnione specjalną substancją aktywną są wzmocnione, bardziej elastyczne, mięsiste. Botoks na włosy jest polecany szczególnie dla cienkich, pozbawionych życia fryzur.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>