Główne menu

Botoks po 30. Dobry sposób na zmarszczki?

Po 30 u większości kobiet pojawiają się zmarszczki. U jednych bardziej, u drugich mniej widoczne. Niektóre kobiety traktują je ze spokojem, inne mocno ubolewają nad każdą w ich odczuciu niedoskonałością. Są też takie, które postanawiają działać. W tym przypadku często pada na botoks po 30. Jednak czy to dobry pomysł? A może na botoks po trzydziestce nieco za wcześnie?

Botoks po 30

Czym jest botoks?

Botoks to jeden z najpopularniejszych zabiegów odmładzających. Zaliczany do wyjątkowo silnych i skutecznych. Daje natychmiastowe efekty trudne do porównania z jakimkolwiek innym zabiegiem.

Na czym dokładnie polega?

Botoks wykonuje się przy użyciu igły i toksyny botulinowej (wyizolowanych szczepów bakterii). Zabieg to nic innego jak seria nakłuć niewielką igłą, czemu towarzyszy drobny dyskomfort porównywalny do ugryzień komara. Nakłucia skóry pozwalają zaburzyć przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, dzięki temu łagodzone są ruchy mięśni. W
konsekwencji tego skóra jest napięta, a zmarszczki spłycone.

Botoks pozwala złagodzić rysy twarzy. To doskonałe rozwiązanie na wyeliminowanie lwiej zmarszczki, kurzych łapek, zmarszczek mimicznych na czole.

Czy botoks można wykonywać tylko w określonym wieku?

Choć botoks nie ma ograniczeń wiekowych, to właśnie trzydzieste urodziny to dobry wiek, w którym można zacząć wykonywać zabiegi. Im bliżej do czterdziestki, tym bardziej możemy potrzebować zdecydowanych metod niż tych polegających na nakładaniu kremów i różnego rodzaju powierzchownych specyfików. Innymi słowy im mamy więcej lat, tym większe zapotrzebowanie na botoks.

Botoks po 30, a może jeszcze przed 30?

Botoks po 30 dzisiaj właściwie nikogo nie dziwi. Czasami popularny zabieg wykonuje się jeszcze przed 30 urodzinami. Są na niego niemal „skazane” osoby z bardzo suchą skórą, palące papierosy, zauważające na swojej skórze mocne objawy stresu.

Starzenie skóry może przyspieszać bogata i ekspresyjna mimika twarzy, a nawet pracowanie i długie przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dlaczego?

Okazuje się bowiem, że klimatyzacja mocno wysusza skórę, niestety zwiększa występujące podrażnienia. Ponadto na stan skóry negatywnie wpływa nasza dieta, zwłaszcza jedzenie żywności mocno przetworzonej z dużą ilością cukru.

Botoks po 30. Jakich efektów możesz się spodziewać?

Niejednokrotnie boimy się botoksu. Zwłaszcza z uwagi na sztuczny, mocno nienaturalny efekt, który jak sądzimy za jego pośrednictwem uzyskamy. Nadal powtarzane są mity, że po botoksie twarz wygląda jak maska. Nic bardziej mylnego.

Tego, czego możemy się spodziewać po zabiegu to skóra wypoczęta i odprężona. Botoks sprawi, że ubędzie nam lat. Będziemy wyglądać na szczęśliwsze, jak po naprawdę udanym urlopie.

Jednak, żeby taki efekt uzyskać ważne jest, aby oddać swoją skórę w ręce doświadczonej osoby. Tylko dobry salon medycyny estetycznej ma szansę sprostać naszym oczekiwaniom.

Jakie są przeciwwskazania?

Botoks to stosunkowo bezpieczny zabieg. Nie można go jednak wykonywać zawsze. Przeciwwskazaniami są choroby neurologiczne, autoimmunologiczne, układu krążenia, choroby nowotworowe. Botoks nie powinien być wykonywany również w okresie ciąży i laktacji.

Na zabieg należy przyjść zdrową, bez przeziębienia. Nie nakładamy makijażu, dwa dni wcześniej nie zaleca się picia alkoholu. Po zabiegu należy przez kilka dni unikać saun, skrajnych warunków pogodowych, należy ograniczać także dotykania czy masowania skóry.

Botoks po 30 – czy warto?

Botoks po 30 to popularny sposób na szybkie odmłodzenie. Daje świetne efekty. Może być stosowany właściwie przez każdego (istnieją nieliczne przeciwwskazania). Pozwala wyeliminować wiele zmian na skórze – głównie lwią zmarszczkę, czy zmarszczki mimiczne.

Niestety botoks nie daje trwałych efektów. Zabieg musi być powtarzany po 3-6 miesiącach. Ponadto warto wiedzieć, że niektóre źródła wskazują, że wielokrotne wykonywanie botoksu po latach może prowadzić do trwałego paraliżu mięśni a nawet uszkodzenia kości, dlatego tak ważne jest, żeby podchodzić do wykonywania botoksu w ostrożnie. I
zawsze umawiać się na zabieg tylko w dobrym miejscu, powierzając swoją skórę profesjonaliście.

Koszt jednorazowego zabiegu, w zależności od partii ciała, kształtuje się między 500 a 900 złotych.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>