Główne menu

Inf. prasowa
Bransoletki szczęścia – osobisty talizman. Rodzaje

Bransoletki szczęścia to osobiste talizmany, które chronią przed negatywnym wpływem innych osób i wzmacniają naszą aurę. Dużą popularnością cieszą się nitki w kolorze czerwieni, jednak nie są jedynymi, które warto nosić. Doskonałą opcją są również te w kolorze błękitnym oraz czarnym. Sprawdź ich znaczenie i symbolikę.

Kolor bransoletki

Nie bez powodu bransoletki szczęścia mają najczęściej kolor czerwony, różowy czy pomarańczowy. To kolory ognia, które dają nam energię do działania i odkrywania swoich pasji. Bransoletki szczęścia w barwach ognia symbolizują miłość, szczęście i namiętność. Symbolika koloru czerwonego jest popularna m.in. w Chinach. Czerwień towarzysząca Chińczykom na co dzień i podczas ważnych uroczystości rodzinnych ma związek z pomyślnością i powodzeniem. Wyjątkowa moc koloru czerwonego sprawi, że każdy twój dzień będzie przepełniony miłością i dobrą energią.

Bardzo często bransoletki szczęścia są błękitne. Kolor ten wprowadza do naszego życia spokój, ciszę i łagodzi wszelkie zło oraz napięcia. Błękitne bransoletki szczęścia redukują w naszym życiu stres i wprowadzają harmonię.

Wbrew pozorom bransoletka szczęścia to nie tylko kolory czerwieni, błękitu czy różu. Osobistym talizmanem szczęścia może być również nitka w kolorze… czarnym! Ten niepozorny i niektórym źle się kojarzący kolor to genialne rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W wierzeniach chińskich czerń to symbol szczęścia, życia i niezależności. Nitka w kolorze czarnym tworzy świetny duet z perłą, nie tylko pod względem estetycznym, lecz także symbolicznym. Według niektórych wierzeń perły są źródłem szczęścia i samoakceptacji, a ponadto pozwalają uwolnić się od demonów przeszłości.

Zawieszki na bransoletkach szczęścia

Duże znaczenie symboliczne oprócz koloru bransoletki ma również zawieszka, która ją zdobi. Jest to w pewnym sensie amulet. Popularnymi dodatkami do bransoletek szczęścia są: perskie oko, podobizny zwierząt lub kamienie naturalne. Pierwszy symbol ma chronić nas przed wszelkim złem i negatywną energią płynącą od innych osób. Moc oka proroka ma sprawić, że zło będzie nas omijać i pozostawi miejsce dla szczęścia i pomyślności.

Popularnym motywem zdobiącym bransoletki szczęścia jest zawieszka z podobizną żółwia. To zwierzę, któremu przypisuje się miłość, mądrość i trwałość. Żółw jest jednym z czterech najważniejszych zwierząt chińskich. Według wielu wierzeń drogą do szczęścia jest spokój, cierpliwość i opanowanie, których symbolem jest właśnie żółw.

Kolejnym elementem bransoletek szczęścia są kamienie naturalne. Najczęściej jest to piękna biała perła, symbol miłości i szczerości. Biżuteria z perłami odpycha od nas złą energię i pozwala cieszyć się pełnią życia. Popularną ozdobą bransoletek szczęścia są również agat czarny lub hematyt. Kamienie te łagodzą stres i napięcie, a wnoszą do naszego życia szczęście, optymizm oraz dobrą energię. Bransoletki z kamieniami naturalnymi są idealnym dodatkiem do codziennych stylizacji.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>