Główne menu

Braster – urządzenie do domowego badania piersi już wkrótce dostępne na rynku

Zalecenie jest powszechnie znane. Samobadanie piersi raz w miesiącu.

Niestety, według statystyk, jedynie 2-3% kobiet wykonuje to badanie prawidłowo*. Mowa o tych, które swoje piersi badają palpacyjnie i które są świadome wagi profilaktyki.

A co z tymi, które wierzą, że problem ich nie dotyczy, liczących na to, że nigdy nie zachorują na nowotwór piersi? Istnieją przecież kobiety zabiegane, zapracowane, wolące nie wiedzieć… Co w końcu z tymi, które nie badają piersi, bo sądzą, że i tak nie byłyby w stanie wykryć niepokojących zmian? A skoro nie wierzą to, po co zaczynać? Co z tymi, które się tak boją, że unikają tematu, nawet nie myślą o nim?

Rozumiesz, wagę problemu? Jego skalę i znaczenie?

Choć wiesz, że powinnaś badać piersi co miesiąc najlepiej przed lustrem, to zdarza się, że tego nie robisz. Gdy w końcu przełamujesz się i decydujesz się sprawdzić biust pod kątem obecności ewentualnych guzków, często robisz to w nieprawidłowy sposób. Możesz dojść do wniosku, że wcale nie warto, zniechęcić się. Myśląc, że za dużo z tym zachodu….Jednak nie daj się takiemu nastawieniu, pamiętaj, że ponad 60% zmian wykrywają u siebie kobiety**. Dlatego nie ma wątpliwości, że warto. Trzeba jednak udoskonalić metody badania piersi w domu.

_dsc1193

W jaki sposób?

Jak rozwiązać większe i mniejsze problemy, ograniczenia i przeciwności związane z brakiem umiejętności czy nastawieniem, które utrudniają samokontrolę piersi?

Braster: nowy sposób na samobadanie piersi idealny dla milionów kobiet

Ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich, niezależnie od wieku i stanu zdrowia, jest nowe urządzenie opracowane przez polskich naukowców, które wkrótce ma trafić na rynek.

Mowa o Brasterzekompleksowym i innowacyjnym na skalę światową systemie samobadania piersi, doskonałym do użytku domowego. Według pomysłodawców, Braster świetnie uzupełnia badanie USG i mammografię. Jest prosty w użyciu i szalenie wygodny. Pozwala wyrobić zdrowe nawyki samobadania piersi, eliminując wiele wymówek z kategorii: „nie umiem”, „nie potrafię”, „nie znam się”, „nie pamiętam”.

Jak działa Braster?

Braster to nowoczesne urządzenie wraz z oprogramowaniem, które  dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej rejestruje niepokojące zmiany w piersiach. Za sprawą inteligentnych algorytmów bada poziom asymetrii między piersiami, strukturę piersi, pozwala szybko i skutecznie zidentyfikować wszelkie niepokojące zmiany. Na prywatnym koncie udostępniane są wszystkie wyniki badań i związane z nimi rekomendacje. Aplikacja programu Braster przypomina o samobadaniu, dzięki temu ułatwia regularne sprawdzanie stanu piersi i zwiększa szansę na zdrowie.

Z praktycznego punktu widzenia co równie ważne – urządzenie pozwala na bezbolesne, proste i skuteczne badanie piersi.

_dsc1219

Dlaczego to brzmi świetnie?

Badanie piersi można wykonać na dwa sposoby: w domu lub w gabinecie lekarskim. W pierwszym przypadku istnieje jednak ryzyko błędnej interpretacji wniosków. Dlatego urządzenia takie, jak Braster są na wagę złota.

Pozwalają wykonać dokładne badanie, bez wychodzenia z domu, szybko i skutecznie. Wystarczy około 15 minut. Badanie jest bezbolesne, polega na przyłożeniu urządzenia do piersi i odczytania wyniku. Tylko tyle.

W teorii brzmi świetnie.

Jak urządzenie sprawdza się w praktyce?

Już wkrótce będę miała okazję się tego dowiedzieć, testując Braster. Dostałam zapowiedź od producenta wysyłki urządzenia. Z przyjemnością sprawdzę, jak działa Braster i napiszę Wam o moich spostrzeżeniach.

_dsc1256

A tymczasem więcej informacji o urządzeniu na stronie braster.eu.

*Według Dr hab. Tomasz Byrski w wywiadzie dla Onet.pl (http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/w-polsce-jedynie-40-proc-kobiet-z-rakiem-piersi-przezywa-chorobe/xrqbk)
**„Wykrywanie raka piersi poprzez samobadanie. Badanie retrospektywne u kobiet po operacji”, Ginekol Pol. 2007, 78, 293-298

  15 komentarzy

 • Mozaika Rzeczywistości

  Według mnie wszystkie urządzenia, które pozwalają na kontrolę stanu zdrowia w domu są cennymi wynalazkami. Nie ma bowiem chyba nic bardziej stresującego niż długie oczekiwanie na badanie u lekarza, oczekiwanie na wyniki itp. itd. A tak od razu wiadomo gdy coś nie jest w normie.

  Mnie drażni takie podchodzenie uczelni do studenta, mogli napisać w tym mailu pierwszym, że do końca nie wiadomo czy kierunek będzie a nie obiecywać z dużą dozą prawdopodobieństwa otwarcie, by potem się wycofać. Masakra jakaś.

  Pozdrawiam!

  • mamasita

   Bardzo fajne urządzenie, a im wiecej kobiet po nie sięgnie tym lepiej. Tym więcej kobiet będzie miało szanse nawet na stuprocentowe wyleczenie raka piersi. Tym bardziej, że można sobie zakupić na spółkę z mamą czy siostrą, albo z obiema, tylko abonament każda swój i komfortowo korzystać.

 • Babownia

  Ciekawe … ale czy wiarygodne? Jeszcze się zastanawiam nad tym co myśleć o urządzeniu i mam naprawdę nadzieję, że napiszesz coś więcej. Czekam niecierpliwie, bo wiem ile to może zmienić.

 • Monika

  chcialabym zeby to byla prawda

 • Ewelina

  Ciekawe urządzenie, czekam na jego recenzję. MAM nadzieję, że jest wiarygodne i rzeczywiście morze pomóc wielu kobietom 🙂

  • Jakub

   Na jakiego rodzaju „recenzje” czekasz? To nie suszarka do wlosow, zainteresuj sie raczej wynikami badan klinicznych a nie czekaj na recenzje…

 • Anula

  jestem ciekawa, co napiszesz gdy zobaczysz jak to działa

 • Testowania Czas

  Ciekawe urządzenie. Ja dziś byłam na USG piersi i wszystko jest ok póki co 🙂

 • Karolina Yun

  Mam nadzieje, że to niepozorne urządzenie uratuje wiele kobiet .

 • Karolina

  Tez tak mysle, ze wiecej kobiet siegnie po nie i zacznie sie badac w domu. Wynik jest w niedlugim czasie po wykonaniu, wiec nie trzeba chodzic do lekarza aby odczytal zapis z urzadzenia.

 • mamasita

  Nawet nie koniecznie, jak będzie się coś działo to dostanie się informację zwrotną poprzez aplikację na smartfona współpracującą z brasterem, na której będą zapisane wszystkie informacje. Więc dopiero jak się dostanie info, że coś się dzieje trzeba się wybrać do lekarza na konsultację, ale usg raz do roku można robić tak czy siak 🙂

 • okularnica

  Ja mam braster. Dostałam od męża na urodziny (na moją delikatną sugestię, ale liczy się gest ;)). Pierwsze badanie z instrukcją w ręcę trochę czasu mi zajęło, ale tu już idzie całkiem sprawnie. Po dwóch dniach wracają do mnie wyniki. Póki co wszystko jest ok. Nie wiem jakich recenzji oczekujecie, ale w razie pytań, chętnie odpowiem 🙂

 • Joanna

  Braster jest bardzo przydatny, ale jak się ma gęste piersi, czyli mają w sobie dużo więcej gruczołów niż taka „standardowa” pierś i ciężko bardzo zrobić badanie palpacyjne bo ciągle ma się wrażenie, że coś w piersi jest.

 • Maja

  To ja własnie tak mam, że ciągle coś tam wyczuwam, byłam na usg i mam dużo tkanki gruczołowej. Braster jak najbardziej polecam. Sama kupiłam niedawno, można wziąć na raty, często mają promocje, więc koszt wcale nie jest taki duży. No i on wykorzystuje termografię kontaktową, więc bada różnice w temperaturze piersi. Zmiany w strukturze piersi mają po prostu inną temperaturę.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>