Art. sponsorowany Buty zimowe – czym powinny się charakteryzować?
Dobór odpowiedniego obuwia zimowego ma istotne znaczenie dla zachowania komfortu użytkowania. Zdarza się, że wybierzemy eleganckie i modne kozaki, które niestety okazują się niewygodne, a dodatkowo stanowią słabą barierę dla zimna oraz wody. Dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na modny wygląd, ale także na sposób uszycia oraz materiały wykorzystane do ich stworzenia. Czym w takim razie powinny charakteryzować się buty zimowe, aby były nie tylko ładne, ale także praktyczne?
Jak wybrać buty zimowe damskie, aby cieszyć się wygodą użytkowania?
W przypadku butów zimowych damskich producenci bardzo często skupiają uwagę na modnym wyglądzie produktu. Cechy użytkowe coraz częściej są delegowane na drugi plan. Mamy świadomość, że zimy w naszym kraju mogą być bardzo mroźne z dużymi opadami śniegu, a równocześnie coraz częściej zdarza się, że zima bardziej przypomina jesienną pogodę z obfitymi opadami deszczu. Od zimowych butów powinniśmy zatem oczekiwać dobrej termoizolacji, wodoodporności, a także podeszwy zapewniającej dobrą przyczepność do podłoża. Z jakich materiałów powinny być wykonane buty zimowe damskie (https://answear.com/h/buty-zimowe-damskie), aby spełniały nasze oczekiwania? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Podeszwa
Wybierając buty zimowe, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na podeszwę. Powinna być dość gruba i wykonana z materiałów, które się nie ślizgają i zapewnią nam dobrą przyczepność na pokrytym lodem i śniegiem chodniku. Podeszwa powinna mieć wyraźnie zarysowany bieżnik, który zwiększy poczucie naszego komfortu oraz stabilność. Na zimę zalecane są te wykonane z kauczuku lub gumy syntetycznej.
Materiał zewnętrzny
Od materiału zewnętrznego należy oczekiwać przede wszystkim dobrych właściwości wodoodpornych. W przypadku butów zimowych nie należy obawiać się materiałów syntetycznych, gdyż często posiadają dużo lepsze właściwości izolacyjne oraz są bardziej odporne na zniszczenia od materiałów naturalnych. W przypadku osób lubiących elegancję, dobrym rozwiązaniem może być wybór naturalnej skóry licowej. W celu poprawienia właściwości wodoodpornych dobrze jest zakupić specjalny impregnat, ponieważ przemoknięte stopy mogą zwiększać ryzyko wystąpienia infekcji oraz przeziębienia. Materiał zewnętrzny powinien pozwolić na swobodny przepływ powietrza, tak aby stopy nie pokrywały się potem.
Ocieplenie
W dobrych butach zimowych musi być nam ciepło. Zapewnić ma nam to ocieplenie, które najczęściej wykonane jest z syntetycznego futerka. Jest to skuteczne rozwiązanie, jednak bardzo często stopy w takich butach mogą się pocić. Alternatywną metodą jest użycie materiałów naturalnych np. wełny owczej, futra jenota czy też coraz bardziej popularnej wełny Emu. Tak wykonane ocieplenie będzie bardzo dobrze izolowało od chłodu, a równocześnie zapewniało odpowiednie odprowadzenie wilgoci i nasze stopy nie będą się pociły. W botkach często stosowanym rozwiązaniem jest także ocieplenie filcowe, jednak należy pamiętać, że cienka warstwa tego materiału nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego komfortu cieplnego.
Zostaw komentarz