Główne menu

Cała prawda o kobiecym wytrysku

Kobiecy wytrysk nie jest mitem. Choć wielu naukowców powątpiewało w jego istnienie, teraz mamy pewność, że zjawisko takie istnieje. Jest trudne w uchwyceniu nawet przez kobiety, które go doświadczają, nie jest powszechne i często omawiane, ale naprawdę istnieje. To wiadomo na pewno!

Nie ma zgody co do statystyk. Jedne wskazują, że kobiecego orgazmu doświadcza 10% kobiet, inne informują, że liczba ta jest znacznie wyższa – 40%, a pozostałe badania dają jeszcze inny wynik – 68%.

Czy jednak kobiecy wytrysk coś zmienia? Czy pojawia się tylko w przypadku dużej rozkoszy?

Kobiecy wytrysk istnieje

Potwierdzenie istnienia kobiecego wytrysku zmienia na pewno poczucie komfortu kobiet, które często są zawstydzone, rozgoryczone z powodu wytrysku, jakiego doświadczają w trakcie orgazmu, myląc wydobywającą się w jego trakcie wydzielinę z moczem.

Sugestie te długo przedstawiali kobietom także lekarze, którzy zakłopotanym pacjentkom zalecali ćwiczenia mięśni Kegla. Popuszczanie moczu to przecież nie nowy problem. Przeciwnie – doświadczają go miliony kobiet w trakcie kichania, śmiania się, kaszlu. Mimowolne wypływanie moczu częściej występuje u starszych kobiet oraz u pań, które urodziły dziecko. Nic dziwnego, że lekarze sądzili, że problem może zdarzyć się także w trakcie seksu. Na szczęście mylili się.

Jak dochodzi do wytrysku u kobiet?

Dzisiaj naukowcy wiedzą, że organizm kobiety może wytwarzać płyn o konsystencji wody z cewki moczowej, który wydobywa się  w trakcie podniecenia. Nie jest to mocz, co potwierdziły badania, ale wydzielina o takim samym składzie jak płyn z prostaty. W 2000 roku padła hipoteza, że wydziela się on z przedniej ścianki pochwy, wokół dolnej części cewki. Przypuszcza się, że płyn ten powstaje w tak zwanych gruczołach Skene. Nie jest go dużo – najwyżej łyżeczka lub objętość nakrętki.

Kobiecy wytrysk pojawia się w trakcie orgazmu. Płyn jest zwalniany z pochwy w trakcie jej skurczu, dlatego często zamiast wypływać, wędruje ku górze, co kobieta może mylnie ocenić jako ponowny wytrysk, gdy płyn wydobędzie się z pochwy po zwolnieniu jej mięśni.

Jak doprowadzić kobietę do wytrysku?

Najprostszym sposobem jest stymulowanie punktu G, znajdującego się na przedniej ściance pochwy. Naukowcy wskazują, że kluczowa jest stymulacja rytmiczna o niskim ciśnieniu.

Drażnienie skutkuje u kobiet uczuciem napięcia, przepełnienia, podobnym do tego, którego doświadcza się przed opróżnieniem pęcherza. Skutkiem jest wydostanie się płynu z cewki moczowej (mocz magazynowany jest w pęcherzu).

Naukowcy nie mają wątpliwości – każda kobieta pod względem anatomicznym jest gotowa do tego, by doświadczyć wytrysku. Nie każda jednak przeżyje go w rzeczywistości, głównie z powodu wewnętrznych zahamowań oraz słabych mięśni Kegla i niskiej sile skurczy mięśni miednicy.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>