Główne menu

Inf. prasowa
Catering dietetyczny – trzy rzeczy, które powinny stać się rutyną podczas redukcji wagi

Problemy z odchudzaniem bardzo często spowodowane są czynnikami, o których osoby będące na diecie nawet nie mają pojęcia. Należeć do nich może między innymi źle ustalony limit kalorii, podjadanie między posiłkami oraz spożywanie produktów pozornie zdrowych, jednak mających dużo niepożądanych składników. Mimo wszystko są również rzeczy, które przyczynią się do skutecznej redukcji wagi, w czym może pomóc fit catering. Jakie czynności są więc niezbędne, by odchudzanie przebiegało bezproblemowo?

Dieta pudełkowa i codzienna aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna jest niezbędna do uzyskania wymarzonych efektów w odchudzaniu. Ćwiczenia mają nie tylko pozytywny wpływ na wygląd całego ciała, ale również poprawiają nastrój, a także wzmacniają mięśnie, dzięki czemu skóra nie będzie wisieć, a raczej uzyska jędrność i gładkość. Catering dietetyczny jest doskonałym wsparciem w dbaniu o odpowiednią ilość ruchu. Jak wiadomo, ogromne znaczenie w odchudzaniu ma regularne spożywanie posiłków. Poświęcając się gotowaniu może okazać się, że brakuje czasu na ćwiczenia, przez co waga będzie stać w miejscu. Catering dietetyczny rozwiązuje ten problem, ponieważ posiłki dostarczane są zawsze na czas, pod drzwi osoby z niego korzystającej. Nie trzeba poświęcać dodatkowej ilości czasu na gotowanie, czy też ustalanie jadłospisu, a także robienie zakupów. Zaoszczędzone godziny można śmiało przeznaczyć na siłownię czy domowe wykonywanie treningów, co umożliwia właśnie catering dietetyczny.

Catering dietetyczny a picie odpowiedniej ilości płynów

Przy odchudzaniu bardzo istotne jest dostarczanie organizmowi minimum 2 litrów wody dziennie. Bez tego może okazać się, że waga stoi w miejscu, przez co osoba na diecie może szybko zniechęcić się do jadłospisu i zrezygnować z podejmowania jakichkolwiek prób redukcji zbędnych kilogramów. Ilość zalecanych płynów zależy od wieku, wagi startowej, a także aktywności fizycznej. Logiczne jest, że czym więcej ruchu, tym ciało potrzebuje więcej wody. Poza samą wodą warto również pić różnego rodzaju herbaty oraz raz na jakiś czas soki świeżo wyciskane z owoców. Jak to się ma do diety pudełkowej? Posiłki przygotowywane przez doświadczonych ekspertów zawierają duże ilości warzyw i owoców, które same w sobie mają wodę. Poza tym regularność, której uczy się użytkownik podczas stosowania diety pudełkowej sprawia, że łatwiej pamiętać o nawadnianiu się, bo po prostu staje się to nawykiem. 

Fit catering i powstrzymywanie się przed żywieniowymi grzeszkami

Oczywiste jest, że jedzenie słodyczy kompletnie nie jest wskazane na diecie. Kalorie zawarte w tak niepozornych produktach jak batoniki, chipsy czy inne ,,szybkie” przekąski mogą przyczynić się do zatrzymania wagi w miejscu lub jej wzrostu, nawet gdy poza małymi odstępstwami osoba odchudzająca się wciąż stosuje dietę. Udowodniono, że ludzie najczęściej sięgają po niezdrowe produkty, gdy są głodni lub gdy kuszą ich na sklepowych półkach. Stosując dietę pudełkową np. z https://bedietcatering.pl/ problem znika, ponieważ w ogóle nie trzeba wychodzić do supermarketów. Jak wiadomo, artykuły spożywcze ułożone są, tak by jak najbardziej zwrócić uwagę na te rzeczy, których człowiek do szczęścia wcale nie potrzebuje. W takiej sytuacji wózek jest wypełniony po brzegi, a w domu okazuje się, że praktycznie połowa to produkty kompletnie nieprzeznaczone do spożywania na diecie. Fit catering rozwiązuje także ten problem, bo posiłki na dany dzień są przygotowane w taki sposób, by osoba z nich korzystająca nie była głodna. Poza tym dzięki diecie pudełkowej nie trzeba tak naprawdę w ogóle wychodzić do sklepu, co chroni przed popełnianiem jedzeniowych grzeszków.

    Komentarz ( 1 )

  • jotka

    Odchudzać można się na różne sposoby, dobre wyniki daje współpraca z dietetykiem. Ja nie wyobrażam sobie picia takiej ilości wody, nie i już…w upały nawet tyle nie potrzebuję, to kwestia indywidualna.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>