Główne menu

Chcesz mieć piękne włosy? Nie myj ich! Nowy trend

Lucy Aitken Read to 32-letnia Brytyjka, o której ostatnio jest głośno za sprawą jednej śmiałej decyzji – zaprzestania mycia włosów. Kobieta przekonała setki osób do tego, że piękny wygląd osiągniemy jedynie wtedy, kiedy włosy zamiast szamponem będziemy myć…samą wodą i skorzystamy z  naturalnych sposobów na zdrowy wygląd.

lucy

Kobieta, która nie myje włosów od dwóch lat

W ten sposób potwierdziła to, co wielu z nas obserwuje – mimo że stosujemy coraz lepsze kosmetyki, mamy coraz większe problemy z utrzymaniem włosów w dobrej kondycji. Narzekamy na to, że nasze kosmyki są chude, włosy szybko się przetłuszczają, fryzura nie układa się tak, jak tego byśmy chcieli. W konsekwencji tego stosujemy coraz więcej kosmetyków, a efekt nadal jest niezadowalający…

lucy 2

Skąd pomysł na odrzucenie szamponu? Lucy przeczytała serię artykułów, w których dowiedziała się, jak „wszechobecna chemia” wpływa na nasze zdrowie. Poczuła się oszołomiona, gdy dowiedziała się, że każdego dnia nakładamy około 515 związków na swoją skórę. Poza tym kobieta dowiedziała się, że używanie szamponu pozbawia włosy sebum, naturalnej ochrony, co sprawia, że wydziela się go coraz więcej, a to daje efekt błędnego koła – myjemy włosy coraz częściej i coraz szybciej włosy są przetłuszczone.

Mając to wszystko na uwadze, kobieta postanowiła sprawdzić, czy prawdą jest, że długo niemyte włosy „myją się same”.

Początki nie były łatwe. Włosy przyzwyczajone do codziennego mycia wydzielały duże ilości sebum. Kobieta czuła spory dyskomfort, spoglądając w lustro. Szybko jednak przekonała się, że wysiłek się opłacił.

Aktualnie mija już dwa lata, w trakcie których kobieta nie tknęła szamponu. Włosy myje samą wodą i od czasu do czasu stosuje do pielęgnacji sodę oczyszczoną, jajka, miód, sok z cytryny oraz mąkę.

Jak mówi – tylko raz czuła chęć, by sięgnąć po szampon – w trakcie remontu, kiedy włosy zabrudziły się farbą. Jednak mąż skutecznie ją od tego pomysłu odwiódł. „Na szczęście” – dodaje Lucy.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>