Główne menu

Art. sponsorowany
Chcesz się budzić wyspana i pełna energii? Sprawdź, czy wykonujesz te zadania

Chodzisz wcześnie do łóżka i starasz się spać co najmniej osiem godzin dziennie, a mimo to budzisz się niewyspana? Problemy z zasypianiem oraz bezsenność dotykają coraz większej liczby osób. Główną przyczyną jest stres, na jaki jesteśmy narażeni. Problemy w pracy, w związku czy też z potomstwem sprawiają, że trudno nam się wieczorem wyciszyć. Sprawdź, czy wykonujesz podstawowe czynności przed snem, które mogą mieć pozytywny wpływ na jego jakość!

Przygotowanie sypialni – właściwa ergonomia oraz higiena snu

Sypialnia to oaza spokoju. Powinna ona pomóc się wyciszyć, oraz przygotować do snu. Zasypianie ułatwi wygodny, duży materac. Produkty dobrej jakości znajdziesz na: https://sleepinghouse.pl/137-materace-160×200. Producenci materacy tj. Hilding Anders, robią wszystko, aby ich produkty zaspakajały potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wybór nie jest prosty.

Zwykłe materace sprężynowe oraz piankowe są niezwykle wygodne. Ich zalety zostały wykorzystane w materacach hybrydowych. Kupując dla siebie oraz partnera jeden wspólny materac sprężynowy, nie musisz się obawiać, że będziesz się staczała w jego kierunku. Sprężyny umieszczone są bowiem w osobnych kieszonkach i pracują niezależnie od siebie. Wszystkie materace marki Hilding są podzielone na siedem stref twardości, które stanowią doskonałe wsparcie dla całego ciała.

Wygodny materac o odpowiednim stopniu twardości to nie wszystko. Przed snem powinnaś przewietrzyć sypialnię. Nie zapominaj o wietrzeniu materaca. Po przebudzeniu zdejmij pościel z łóżka i zostaw otwarte okno na pół godziny. Zadbaj o właściwy stelaż łóżka, który zagwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza. Co kilka lub kilkanaście dni przewracaj materac, aby uniknąć powstawania trwałych odkształceń. Unikaj zbyt wysokiej temperatury w sypialni. Zaopatrz się w różną pościel na lato oraz zimę. Materace nawierzchniowe dostępne na: https://sleepinghouse.pl/21-materace-nawierzchniowe to doskonały sposób, aby dostosować materac główny do pory roku.

Odłożenie sprzętu elektronicznego tj. smartphone i komputer, godzinę przed snem

Często popełnianym błędem jest przeglądanie mediów społecznościowych przed snem. Możesz mieć wrażenie, że doskonale się przy tym relaksujesz. To jedyny moment w ciągu dnia, gdy masz na to czas. Tymczasem spędzanie wieczoru przed smartfonem lub komputerem utrudnia zasypianie. Zrezygnuj z tego niezdrowego nawyku. Weź książkę do ręki, włącz relaksującą muzykę, zaparz sobie herbatę ziołową np. melisę. Spędź wieczór przytulona do partnera lub dziecka. W ten sposób wyciszysz się oraz zrelaksujesz. Zaśniesz spokojna oraz wdzięczna za mijający dzień.

Lekka kolacja najpóźniej dwie godziny przed snem

Z pewnością nieraz nie mogłaś zasnąć z głodu. Ssanie w żołądku nie sprzyja zasypianiu. Dlatego nie rezygnuj z ostatniego posiłku – nawet, gdy dbasz o linię. Zwracaj jednak uwagę na to, aby był on lekki oraz pożywny. Nie bez znaczenia jest pora spożywania kolacji. Nie powinnaś jej jeść później niż dwie godziny przed snem. Jeśli stosujesz okno żywieniowe, zjadaj pierwszy posiłek o przystępnej godzinie, aby nie objadać się późnym wieczorem. W trakcie dnia zadbaj o odpowiednie nawodnienie. Natomiast wieczorem nie przesadzaj z napojami. Unikaj alkoholu, który wycisza jedynie pozornie. Ułatwia on zasypianie kosztem jakości snu. Po wieczornym drinku z rana brakuje nam energii.

Przygotowanie do snu jest bardzo ważne. Pod koniec dnia warto wyjaśnić wszystkie spory, aby móc zacząć kolejny dzień z pozytywnym nastawieniem do ludzi oraz życia. Czy zwróciłaś uwagę, które z Twoich nawyków powinnaś zmienić, aby lepiej się wysypiać?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>