Główne menu

Chciała zerwać z piętnem okresu…Pobiegła bez tamponu

O Kiran Gandhi, 26-letniej blogerce, piszą media na całym świecie. Wszystko za sprawą jej decyzji, by wziąć udział maratonie w Londynie w trakcie miesiączki bez jakiegokolwiek zabezpieczenia higienicznego. Dlaczego? Skąd taki pomysł, by kończyć bieg w pobrudzonej bieliźnie i wyraźnymi śladami na spodenkach? Co w ten sposób chciała pokazać?

Screen-Shot-2015-08-10-at-8.44.45-AM

Celem młodej kobiety było zerwanie z piętnem „trudnych kobiecych dni”.  Kiran poinformowała również na blogu, jaki miała cel:

„Pokonałam maraton z krwią spływająca mi po udach, by pokazać, że nie wszędzie kobiety mogą korzystać z dobrodziejstw, jakimi są podpaski czy tampony. Za moje siostry, które muszą udawać, że okres nie istnieje.”

Screen-Shot-2015-08-10-at-8.50.27-AM

Czy to był dobry sposób, by zamanifestować pewną prawdę? Wiele osób na całym świecie twierdzi, że to obrzydliwe…i bezsensowne. A Ty co myślisz?

 

  5 komentarzy

 • Agu

  obrzydliwe…i bez sensu

 • Iga

  chciala zwrocic na siebie uwage

 • Zbigniew Jerzy

  Cóż, takie czasy. Jakiś czas temu na Placu Czerwonym w Moskwie, facet przybił się do placu, przybijając mosznę. Każdy dobiera formę ekspresji według własnego poziomu i stosunku do odbiorców. Tampony i podpaski to wynalazki stosunkowo młode i w mojej ocenie to tak jakby protestować przeciwko niesprawiedliwości polegającej na tym że, nie wszyscy młodzi ludzie na świecie mają telefony komórkowe.

 • Zbigniew Jerzy

  Poza tym, to jakaś ściema. Dziunia pisze o krwi cieknącej po udach, a tu plama nawet nie w kroczu tylko na wzgórku łonowym. Nie jest rzadkością u maratończyków że, puści im zwieracz, ale wówczas taki sportowiec jest umazany od skarpet aż po szyję.

 • Mala

  Boze jaka bzdura…serio co to za kobieta – niech lepiej zachowa higiene a nie tak dennie zwraca na siebie uwage

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>