Główne menu

Choinka 2022 trendy

Co roku w okresie świątecznym ubieramy choinkę. Okazuje się, że wielu z nas robi to każdego grudnia trochę inaczej. Zgodnie z obowiązującymi trendami. Jak powinna wyglądać choinka 2022, jeśli ma być modna? Oto kilka sugestii.

Jak powinna wyglądać choinka?

Oczywiście liczą się nie tylko ozdoby, ale również kształt i forma choinki. Im drzewko jest gęstsze, tym lepiej. Im jest bardziej okazałe, tym daje szansę na piękniejszą dekorację.

Choinka 2022 trendy

Nadal chętnie wybierane są choinki na pniu, posiadające dobrze zarysowaną „drewnianą nóżkę”, która decyduje o ich pięknym dekoracyjnym wydaniu.

Choinka na pniu zajmuje mniej miejsca niż jej klasyczna koleżanka. Może być zatem wkomponowana nawet w niewielkie przestrzenie. Sprawdzi się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach. Gwarantuje również znacznie więcej przestrzeni na prezenty. Dzięki temu, że pozbawiona jest niższych gałązek, można pod nią położyć wiele paczek i kartonów, w których zmieścimy najpiękniejsze podarunki.

Choinka 2022 – taka jak dawniej

Chcesz mieć modną choinkę? Ubierz ją w naturalne ozdoby – udekoruj orzechami, piernikami, suszonymi pomarańczami, małymi jabłuszkami. Zdecyduj się na drewniane ozdoby, koronkowe aniołki przygotowane na szydełku, które podkreślą naturalne piękną drzewka. Im prościej, naturalniej, tym lepiej.

Choinka pełna…śniegu

Jak powinna wyglądać choinka w 2022 roku? Według wielu… naturalnie, tak jakby pochodziła z krainy śniegu. Pięknie zielona, ale nade wszystko oprószona śniegiem, i dzięki temu bardzo magiczna. W sklepach znajdziemy gotowe ośnieżone choinki. Jednak jeśli masz sztuczną choinkę sprzed lat, nic straconego. Możesz ośnieżyć ją samodzielnie. Wystarczy specjalny spray lub farba i trochę wolnego czasu, a efekt ostateczny może przejść Twoje najśmielsze oczekiwania. Śnieg w sprayu możesz dodatkowo udekorować brokatem, który sprawi, że choinka będzie pięknie się mienić w blasku świec i lampek.

Choinka 2022 pastelowa

W modzie są także choinki pastelowe. W odróżnieniu od tych wyrazistych, z czerwonymi czy niebieskimi bombkami – mające jasne, delikatne ozdoby.

Choinka pastelowa może być utrzymana w odcieniach beżu, brązów, jasnych odcieni różu czy niebieskiego. Klucz do jej udekorowania to lekkość i delikatność.

Choinka 2022 trendy – niebieska

Dużym zainteresowaniem cieszą się choinki z ozdobami w kolorze chłodnego niebieskiego, z akcentami srebrnymi.

Tak dobrane barwy mają w sobie coś z tajemniczości. Są mroźne niczym zima, zachwycają elegancją. Do tego nieco wymykają się standardom i klasyce, dlatego sporo osób wybiera właśnie je.

Choinka 2022 klasyczna

Również w tym roku modna jest choinka klasyczna, czyli dumnie ubrane drzewko w kolory typowo świąteczne – czerwono-złote. Takie barwy niezmiennie kojarzą się nam ze świętami. Są eleganckie i dostojne i pasują właściwie do każdego wnętrza. Niezależnie od tego, czy mamy salon utrzymany w stylu nowoczesnym, rustykalnym, loftowym – klasyczna choinka będzie w nim prezentować się zjawiskowo.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>