Główne menu

Inf. prasowa
Ciągła pewność siebie dzięki szmince

Jak budować pewność siebie? Na pewno można to robić na wiele sposobów, a jednym z nich jest makijaż dopasowany do typu kolorystycznego urody, stylu, osobowości. Wśród najbardziej wyrazistych kosmetyków do makijażu są szminki. Jaki efekt można uzyskać używając szminki? Jakie znaczenie mają kolory i odcienie?

Szminka jako atrybut kobiecości

Podkreślenie wydatnych ust, powiększenie wąskich, nadanie ustom blasku i zdrowego wyglądu – powodów używania szminki jest bardzo wiele. Zawsze jednak chodzi o to, by świetnie się prezentować. Szminka może być atrybutem kobiecości nie tylko na wiele wyjście ale również na co dzień. Coraz więcej kobiet używa szminki w swoim codziennym makijażu. Szminkę można umiejętnie łączyć z konturówką do ust, a także błyszczykiem. Jak uzyskać świetny efekt?

Jak powiększyć usta przy użyciu szminki?

Nie potrzeba zabiegów medycyny estetycznej i wstrzykiwania kwasów, by powiększyć swoje usta. Można to zrobić umiejętnie za pomocą makijażu. Wystarczy odpowiednia pomadka do ust, szminka, konturówka, czy też błyszczyk. Co polecają wizażystki? Obrysowanie ust konturówką to najprostszy sposób. Konturówka powinna być odrobinę ciemniejsza od naturalnego koloru ust. Warto wybrać konturówkę w kredce o aksamitnej strukturze. Aby powiększyć optycznie usta nie trzeba, a nawet nie powinno się trzymać dokładnie konturów warg. Można malować nieco poza czerwienią wargową, a następnie delikatnie rozblendować kosmetyk do wewnątrz. Efekt powiększenia zapewni również użycie konturówki i szminki do ust. Oczywiście tę drugą używa się na środek ust i należy wybrać odcień nieco jaśniejszy od konturówki.

Jak kolor szminki może powiększyć, a jaki pomniejszyć usta?

Musisz wiedzieć, że dobór koloru szminki jest bardzo ważny, bo decydując się na tę w ciemniejszym odcieniu możesz optycznie pomniejszyć usta. Jednak jak już wspomnieliśmy nie trzeba rezygnować z wyrazistych kolorów, bo usta można powiększyć stosując efekt ombre. Można zdecydować się na szminkę w kolorze czerwonego wina i nałożyć ją na obrys warg, a następnie rozblendować przy użyciu pędzelka. Dobrym wyborem będzie zastosowanie dwóch kolorów, bo w ten sposób uzyskuje się podobny efekt. Trik stosowany bardzo często przez wizażystki, to także nakładanie rozświetlacza na łuk kupidyna. W ten sposób można optycznie powiększyć górną wargę, gdy stosuje się ciemne kolory szminek. Kosmetykiem świetnie powiększającym usta jest także błyszczyk. Można go stosować także na szminkę, odpowiednio dobierając odcień. Efekt glow optycznie powiększa usta. Błyszczyk nałóż zarówno na górną, jak i dolną wargę.

Kiedy można pozwolić sobie na więcej przy makijażu ust?

Jeżeli wybierasz się na imprezę z okazji Halloween lub wykonujesz makijaż teatralny, to oczywiście możesz pozwolić sobie na więcej i celowo nienaturalnie powiększyć usta lub sprawić, że będą wydawały się mniejsze. Gdy wybierasz się na rockowy koncert, możesz wybrać nawet pomadkę w czarnym kolorze, by podkreślić gotycką stylizację, choć generalnie rekomendujemy ciemniejsze czerwienie. Gdy wykonuje się makijaż do sesji zdjęciowej, także warto nieco zaszaleć. W końcu wśród dostępnych kolorów pomadek znajdziesz też te w odcieniu pomarańczowym czy żółtym. Możesz takie usta dopasować do słonecznego makijażu. Gdy wybierasz się na elegancką okazję, dobierz kolor ust do swojego naturalnego albo wybierz wyrazistą czerwień, która jest klasyką niczym mała czarna.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>