Główne menu

Inf. prasowa
Ciekawe seriale w polskiej wersji językowej

Seriale służą nie tylko rozrywce, lecz także stwarzają okazję do poznania obcych obyczajów, zastanowienia się nad własnym życiem i zdarzeniami z przeszłości. To właśnie dzięki serialom odczuwamy wiele emocji i czekamy na kolejny odcinek z wytęsknieniem. Warto zapoznać się z ciekawymi produkcjami w polskiej wersji językowej.

„Seks w wielkim mieście”, czyli klasyka

„Seks w wielkim mieście” to serial, który ma ponad 20 lat, jednak wciąż cieszy się ogromną popularnością. Produkcja opowiada historię czterech głównych bohaterek: pisarki i felietonistki Carrie, prawniczki Mirandy, specjalistki od PR Samanthy i znawczyni sztuki Charlotte. Te cztery pewne siebie i niezależne kobiety mieszkają w Nowym Jorku i opowiadają sobie wzajemnie o miłosnych perypetiach, a także sprawach łóżkowych z niedawno poznanymi mężczyznami lub obecnymi partnerami. „Seks w wielkim mieście” to produkcja kultowa, która pokazuje ogromną zmianę obyczajową i kulturową, jaka zaszła pod koniec XX wieku, gdy kobiety zaczęły częściej mówić o romansach i sprawach zawodowych, a także stały się bardziej śmiałe w spełnianiu swoich erotycznych potrzeb. Serial otrzymał aż 8 Złotych Globów, 7 nagród Emmy, a także dwie statuetki Satelity. Produkcja (wszystkie 6 sezonów) dostępna jest na HBO GO. Inne ciekawe seriale z polskimi napisami lub lektorem również można znaleźć na tej platformie.

„The Affair” – romans pełen tajemnic

„The Affair” to produkcja wyjątkowa, która przedstawia historię romansu z dwóch perspektyw – kobiecej i męskiej. Każdy odcinek podzielony jest na dwie części i pokazane są w nich te same zdarzenia, jednak w zupełnie inny sposób. Noah to pisarz, który od dwudziestu lat jest mężem Helen i ma z nią czwórkę dzieci. Cała rodzina wyjeżdża na wakacje do nadmorskiej miejscowości Montauk. Na miejscu Noah poznaje kelnerkę Alison, mężatkę, która od lat cierpi z powodu utraty ukochanego dziecka. Pisarz jest zafascynowany kobietą i szybko między bohaterami nawiązuje się romans. W tle pojawia się wątek morderstwa oraz inne intrygujące tajemnice.

„Szukając Alaski” – serial nie tylko dla nastolatków

„Szukając Alaski” to serial oparty na bestsellerowej książce o tym samym tytule, napisanej przez Johna Greena. Miles wyjeżdża do szkoły z internatem, gdzie poznaje Alaskę – tajemniczą dziewczynę, która bardzo mu się podoba. Produkcja przedstawia historię pełną humoru, opowiadającą o przyjaźni, miłości i dojrzewaniu bohaterów. Szczęśliwe miesiące w szkole i pierwsze uniesienia miłosne nie zapowiadają jednak tego, że wszystkie te zdarzenia mogą doprowadzić do tragedii. Serial „Szukając Alaski” spodoba się nie tylko nastolatkom, ponieważ produkcja została świetnie zrealizowana i jest pełna dynamicznych momentów. W serialu nie brak zarówno momentów pełnych humoru, jak i scen pełnych smutku oraz rozczarowania. Zdecydowanie warto go obejrzeć i sprawdzić, jak skończy się ta piękna, momentami melancholijna historia.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>