Inf. prasowa Cienie pod oczami – jakie są przyczyny podkrążonych oczu?
Cienie pod oczami to bardzo uporczywy mankament urody, z którym mogą mieć do czynienia kobiety w różnym wieku. Bardzo często odpowiadają za to nasze predyspozycje genetyczne, jednak ich pojawienie się może być również wynikiem naszych złych nawyków pielęgnacyjnych czy nieodpowiedniego trybu życia. Jakie są najczęstsze przyczyny podkrążonych oczu? Podpowiadamy, skąd bierze się ten problem i jak z nim skutecznie walczyć!
Podkrążone oczy – przyczyny
Problem podkrążonych oczu może mieć wiele różnych przyczyn i wynikać np. z nieprzespanej nocy, przemęczenia, spędzenia wielu godzin przed komputerem czy rzadkiego przebywania na świeżym powietrzu. Sińce pod oczami mogą również efektem palenia papierosów, nadmiernego spożywania alkoholu i kofeiny lub nawet przyjmowania niektórych leków.
Jeśli cienie pod oczami pojawiają się u nas raz na jakiś czas, najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie zapewnienie organizmowi odpowiedniej dawki snu i odpoczynku, a także dostarczenie skórze odpowiednich składników odżywczych np. w postaci witamin i minerałów lub kosmetyków pielęgnacyjnych. Na poranne cienie pod oczami dobrym rozwiązaniem może okazać się krem pod oczy Vichy Idéalia, który dzięki swoim specjalnym składnikom aktywnym pozwala na skuteczne rozświetlenie skóry pod oczami i przywrócenie jej zdrowego wyglądu.
Jeśli jednak cienie pod oczami utrzymują się przez dłuższy czas, warto wybrać się z tym problemem do specjalisty, gdyż przyczyny podkrążonych oczu czy worków pod oczami mogą mieć dużo poważniejsze podłoże.
Cienie pod oczami – przyczyną może być choroba
Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, to przyczyną cieni lub opuchlizny pod oczami może być również poważniejsza choroba, która będzie wymagała od nas podjęcia specjalistycznego leczenia. Sińce pod oczami to bardzo często jeden z objawów niedoczynności tarczycy, anemii, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, odwodnienia, alergii pokarmowej czy poważnych problemów z sercem lub nerkami. W tym przypadku nie należy poprzestawać na właściwej pielęgnacji czy ukrywaniu cieni pod makijażem, ale przede wszystkim skupić się na leczeniu wybranej choroby i trzymaniu się wszelkich zaleceń lekarza.
Sińce pod oczami – czasami winna jest nasza uroda
Sińce pod oczami nie zawsze muszą być efektem przemęczenia organizmu czy poważnej choroby w naszym organizmie. Obecność cieni pod oczami może równie dobrze wynikać z naszych uwarunkowań genetycznych i wiązać się z nadmierną produkcją melaniny w tym miejscu. Niestety w tym przypadku niewiele jesteśmy w stanie poradzić – naturalnie występujące przebarwienia bardzo ciężko jest rozjaśnić przy pomocy kosmetyków. W tym przypadku mogą nam jednak pomóc wybrane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz odpowiedni makijaż kryjący.
Jak zlikwidować i ukryć sińce? Sposób na cienie pod oczami
- Przed nałożeniem jakichkolwiek kosmetyków do makijażu, należy dokładnie nawilżyć delikatną skórę pod oczami – pamiętajmy, że jest miejsce na naszej twarzy, które ze względu na brak gruczołów łojowych posiada bardzo duże skłonności do przesuszania.
- Jeżeli cieniom pod oczami towarzyszą również obrzęki, najlepiej by wybrany przez nas krem pod oczy posiadał nie tylko właściwości rozjaśniające przebarwienia, ale też redukujące opuchliznę. Worki pod oczami możemy też postarać się zwalczyć przy pomocy domowych metod np. przykładając do oczu kostki lodu.
- Gdy krem wchłonie się w skórę, cienie należy przykryć przy pomocy odpowiedniego korektora kryjącego – przy fioletowo-niebieskich sińcach najlepiej sprawdzą się korektory o odcieniu żółtym, przy przebarwieniach brązowych lub brunatnych korektory różowe, zaś przy zaczerwienieniach korektory w kolorze zielonym.
- Korektor kryjący warto dodatkowo przykryć korektorem rozświetlającym w odcieniu o ton jaśniejszym od koloru skóry – to pozwoli zatrzeć granicę pomiędzy kolorem kosmetyku kryjącego a naszą skórą, a przynosząc jednocześnie skuteczny efekt rozświetlenia oczu.
- Na koniec warto też delikatnie przypudrować skórę pod oczami, by utrwalić makijaż i zapobiec przemieszczaniu się kosmetyków w ciągu dnia.
Komentarz ( 1 )
Ja zawsze od dziecka miałam cienie pod oczami i nic nie pomagało. Jak już mogłam to stosowałam różne kremy, nie kremy, ale nic nie było skuteczne, a ciągłe stosowanie bardzo kryjących kosmetyków też nie było komfortowe. Moim wybawianiem okazała się fibryna bogatopłytkowa. Po trzech zastrzykach REKLAMA cieni nie ma, jestem jak nie ta. Super efekty, nawet nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobrze. praktyka.info.pl tu można ją znaleźć i ceny ma też ok.