Główne menu

Cindy Crawford pokazuje, jak starzeje się jej ciało?

Żyjemy w świecie, w którym to, co widzimy w gazetach, telewizji, na stronach www jest dalekie od rzeczywistości. Zdjęcia nie tylko są udoskonalane, one są retuszowane w daleko idący sposób, przekracza się w ten sposób granicę, za którą dana osoba jest nierozpoznawana. Jej „idealna zretuszowana wersja” w niczym nie przypomina realnego odbicia w lustrze.

I w tej rzeczywistości  magazyn”Marie Claire” postanawia iść pod prąd: szokując swoje czytelniczki nowym sposobem prezentacji znanych osób.

Prosi znaną modelkę Cindy Crawford, żeby wystąpiła na okładce – dokładnie tak, jak wygląda, bez użycia Photoshopa, bez retuszu, udoskonaleń. Wszystko ma wyglądać tak, jak w rzeczywistości – widzimy zatem niedoskonałą skórę na brzuchu, udach, ciało, które przez lata zmieniło się.  48-letnia modelka, dla wielu bogini, pokazuje całą prawdę – to, że jej ciało nie jest idealne, że się starzeje, podlega wszystkim tym prawom, które dotyczą „zwykłych” śmiertelników. Decyduje się na coś, co wie, że nie pozostanie bez echa. Upublicznia wszelkie „wady”, „niedoskonałości”, które kobiety mają w zwyczaju ukrywać a nie eksponować…

Co myślicie o decyzji „Marie Claire”, by w kwietniu opublikować zdjęcia modelki w 100% realistyczne? Czy to ma szansę coś zmienić?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>