Główne menu

Co na wypadanie włosów? Triki, które zajmą Ci mniej niż 5 minut!

Jak wzmocnić włosy?

Okazuje się, że można to zrobić na wiele sposobów. Poniższe metody, a właściwie nawyki zajmują każdego dnia mniej niż 5 minut. Osoby, które zdecydowały się spróbować i systematycznie w nich trwać, polecają je w 100%.

My zaczynamy testować i dzielimy się z Wami wrażeniami.

Olej lniany na włosy

Włosomaniaczki, autorki poczytnych blogów mają masę ciekawych patentów na szybkie wzmocnienie włosów i poprawę ich kondycji. Jednym z nich jest nałożenie na kosmyki oleju lnianego – znanego z bogactwa kwasów omega 3, kwasu alfa linolenowego, kwasu olejowego oraz witamin E i F.

W zależności od potrzeb odrobinę oleju można nałożyć na kilkanaście minut lub na kilka godzin (na przykład przed pójściem spać), by następnego dnia dokładnie go spłukać podczas mycia włosów.

Olej kokosowy i miód

Raz w tygodniu możesz nałożyć na włosy maseczkę przygotowaną z oleju kokosowego i miodu. Dwa te składniki świetnie będą odżywiać, nawilżać kosmyki i wszystko w naturalny sposób, bez niekorzystnych skutków ubocznych.

Połącz 4 łyżki oleju kokosowego (podgrzanego) i jedną łyżkę miodu. Pozostaw na włosach przez 20 minut. Następnie spłucz.

Siarka na włosy

Wzmacnianie włosów nie odbywa się tylko od zewnątrz, ale również od środka – poprzez zwrócenie uwagi na stosowaną dietę. Szczególnie ważne jest spożywanie produktów bogatych w siarkę – brokułów, kalafiora, rzeżuchy, cebuli, kapusty. Przyda się też krzem dostępny w płatkach owsianych, otrębach, ryżu, czosnku oraz cynk – w orzechach i pestkach dyni.

Staraj się nie myć włosów za często

Kiedyś pokutowało przekonanie, że włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują. Dzisiaj wiemy, że nie jest to najlepszy sposób na poprawę ich kondycji.

Warto zadbać o to, by mycie przypadało najczęściej raz na dwa dni. W ten sposób unikniemy problemu z nadmiernie przetłuszczającymi się kosmykami.

Nie czesz włosów, gdy są mokre

Najlepiej odczekaj aż trochę przeschną i sięgnij po grzebień z szerokimi ząbkami. W ten sposób uporządkujesz fryzurę i nadasz jej ładną formę.

Podobna zasada obowiązuje do gumek do włosów. Nie wiąż kosmyków, gdy właśnie umyłaś włosy. To prosta droga do och uszkodzenia i połamania.

Masuj skórę głowy podczas mycia

Wystarczą 2-3 minuty, podczas których opuszkami palców delikatnie będziesz masować skórę głowy. To pobudzi włosy do wzrostu, będzie świetnym sposobem na ich wzmocnienie.

Nie pocieraj ręcznikiem

Jeśli chcemy mieć mocne i piękne włosy, warto pozbyć się  nawyku ich pocierania ręcznikiem po myciu. W ten sposób może dojść bowiem do ich uszkodzenia oraz nadmiernego wypadania.

Kończ mycie płukaniem chłodną wodą

Na zakończenie mycia włosów warto je przepłukać chłodną wodą, by zamknąć otwarte łuski włosów oraz wzmocnić je na całej długości.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>