Główne menu

Co podnieca mężczyzn? Naukowcy wiedzą!

Nie ma dwóch takich samych mężczyzn, tak jak nie ma dwóch takich samych kobiet. Są jednak wyniki badań, które dają ciekawe wnioski dotyczące tego, co podoba się przeciętnemu przedstawicielowi płci brzydkiej. Okazuje się, że pewne tezy potwierdzają to, co  słyszy się na ulicach, podczas luźnych, prywatnych rozmów. Inne stanowią zaskoczenie.

Co podnieca mężczyzn

Oto one – co podnieca mężczyzn – opracowane na podstawie licznych testów i wyników badań. I co Wy na to? 🙂

Co podnieca mężczyzn? Sylwetka

Badaniu, dlaczego i w jaki sposób ciało kobiet podnieca mężczyzn, poświęcono ponad 30 lat. Tysiące godzin temu fenomenowi poświęcił psycholog i antropolog Desmond Morris. Udało mu się ustalić, że bardziej opływowa, delikatna, okrągła budowa ciała i większa ilość tkanki tłuszczowej ma potwierdzenie w historii gatunku, kiedy kobiety musiały być lepiej chronione przed głodem i jego skutkami niż reszta społeczeństwa.

Śmierć mężczyzny nie miała wpływu na możliwości reprodukcyjne, rolę jednego mężczyzny mógł przejąć kolejny. Tymczasem odejście kobiety było dużo bardziej poważną sytuacją, nie do odrobienia.

 

Kobiety nie brały udziału w polowaniach, dlatego duża masa mięśniowa była im niezbędna. Przetrwały te o delikatnej budowie, z większą ilością tłuszczu – idealnie przygotowane do rodzenia dzieci.

Obliczono, że za wzorcową pod tym względem proporcję uważa się stosunek obwodu talii do bioder na poziomie 7:10. Dlaczego akurat taką?

Kobiety mające niższą proporcje były bowiem bardziej narażone na problemy z zajściem w ciążę, a te, które miały wyższą proporcję często chorowały: na cukrzycę, nadciśnienie czy choroby serca.  Przeprowadzono setki badań na ten temat. Okazało się, że wszystkich mężczyzn – niezależnie od tego, czy gustowali w bardzo szczupłych czy lepiej zbudowanych kobietach, zawsze za ładniejsze uważali te, których proporcja talii do bioder wynosiła 7:10.

To może wielu oburzać…ale prawda jest taka i nie da się jej zaprzeczyć, że najbardziej mężczyzn podnieca to kobiece ciało, które jest najlepiej przygotowane do…rodzenia dzieci, czyli najbardziej podniecające są matki.

Piersi

Piersi podniecają panów z oczywistych powodów. Są bardzo ważnym „wabikiem”. Ich kształt bowiem nie ma sobie równych w przyrodzie.

Według Desmonda Morrisa kobiecy biust tak wygląda nie dlatego, że jest przygotowany do karmienia dzieci, ale po to, by oddziaływał na męskie zmysły.

Piersi stanowią bowiem zamiennik pośladków, po przyjęciu przez ludzi postawy stojącej. Od kiedy ludzie przestali kopulować od tyłu piersi i usta stały się najczęściej pieszczonymi obszarami na ciele kobiety.

Jasne włosy

Mężczyźni wolą blondynki? Okazuje się, że tak…Biologia i ewolucja to potwierdzają. Jasne włosy sprawiają, że kobiety wyglądają na młodsze, a młodość i wiążąca się z nią energia jest dla panów bardzo podniecająca.

David Bussa przeprowadził badania w 37 krajach (lata 1984-1989) – okazało się, że w każdej kulturze mężczyźni preferowali młodsze partnerki. Jednak nie to jest najciekawsze – najmniejszej różnicy wieku oczekiwali jasnowłosi Skandynawowie – 1-2 letniej, a najwyższej, bo aż 7-letniej mieszkańcy Zambii i Nigerii.

Przeczytaj, jaka różnica wieku między partnerami jest zbyt duża…

Mimo upływu lat koloryzacja na blond jest ciągle najpopularniejsza, a wiele pań zrobi wszystko, by uzyskać piękny jasny kolor włosów. Kobiety wiedzą, co podnieca mężczyzn, jeśli chodzi o rodzaj noszonej fryzury.

Nogi

Co podnieca mężczyzn? Są to damskie nogi, które wydłużają się, gdy młoda dziewczyna zaczyna dorastać, z czasem stają się przekaźnikiem erotycznych sygnałów.

Ciekawe badania na temat siły kobiecych nóg przeprowadził Desmond Morris, który zauważył, że kobiety krzyżują nogi aż na 9 różnych sposobów, z czego każdy sposób wysyła inny sygnał. Ciekawe, prawda?

Na drugiej stronie dalsza odpowiedź na pytanie – co podnieca mężczyzn…

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>