Główne menu

Co postarza kobiety po 30?

Kobiety po 30 są młode. Trudno nawet mówić, że są w średnim wieku. Mimo to często narzekają, że nie wyglądają tak dobrze jak dawniej. W czym tkwi problem? Co postarza kobiety po 30?

Co postarza kobiety po 30?

Zmęczenie, rozczarowanie życiem

Gdy życie nas nie oszczędza, to to widać. Odciska się na nas zmęczenie, rozczarowanie. Widać, że nam się nie chce, że miałyśmy zapał, ale gdzieś on zniknął. Że zgasła iskra. Już nie mamy tego błysku w oku. To wszystko jest widoczne i naprawdę trudno to ukryć.

Żaden nawet najlepszy makijaż nie zamaskuje naszego smutku, przygnębienia i poczucia wypalenia się. Najlepsze rozwiązanie to znaleźć swoją drogę i odnaleźć satysfakcję.

Co postarza kobiety po 30? Pośpiech, stres, mało snu

Nic tak nie postarza jak pośpiech i stres, a także mało snu. Niestety, gdy wszystko jest ważniejsze od kobiety, to ona sama nie umie o siebie zadbać. I to po prostu widać.

Usilne odmładzanie się

Dodaje lat również desperacja. Usilne odmładzanie się i udawanie, że się jest kimś, kim się nie jest. To zawsze działa na naszą niekorzyść.

Co postarza kobiety po 30? Toksyczne środowisko

Chcesz być młoda? Czuć się lepiej i wyglądać korzystniej? Przyjrzyj się swojemu otoczeniu. Zobacz, kto Cię otacza. Jaką energią epatuje. Czy dodaje Ci wiary w siebie, czy może miażdży Twoje poczucie wartości?

Nieodpowiedni mężczyzna

Czynnik, który wyjątkowo mocno dodaje lat to nieodpowiednia osoba obok. Toksyczny, słaby partner sprawia, że stajemy się cieniem samej siebie. Przygnębione, wbite w podłoże, z poczuciem, że mamy sto lat…Zgnębienie przez życie mocno daje w kość. Jeśli nie mamy obok siebie właściwej osoby, to nic nas nie ratuje od tego, co się dzieje.

Praca, której się nienawidzi

W życiu nie ma lekko. Rzeczywistość to nie bajka. Bywa naprawdę trudno. Nie zawsze można robić to, co się kocha. Czasami praca jest szczególnie nieprzyjemna. Jednak nie warto się łudzić, że nie ma to wpływu na nasze życie. Znienawidzona praca mocno nas uderza…i odbiera młodość. Codzienna frustracja po prostu odciska się na twarzy. A to widać!

Brak hobby

Każda kobieta powinna mieć obszar, który pozwoli jej odetchnąć i złapać dystans. Potrzebujemy hobby, zainteresowań. Czegoś przy czym się zatracamy, nie liczymy czasu. Coś, co pozytywnie nas nakręca. Pozwala się zresetować, tak poważnie odpocząć. Hobby spełnia taką funkcję.

Zapominanie o zabawie

W życiu trzeba się bawić, żeby nie zwariować. Osoby, które zapominają o swoim wewnętrznym dziecku zazwyczaj stają się zgorzkniałe i nieprzyjemne dla otoczenia. Rzadziej się uśmiechają, więcej narzekają. A to dodaje lat.

Ważne, żeby się nam chciało, żebyśmy nie rezygnowały zawczasu. Ważne, żeby karmić te emocje, które nadają blasku naszemu życiu.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>