Co postarza kobiety po 30?
Kobiety po 30 są młode. Trudno nawet mówić, że są w średnim wieku. Mimo to często narzekają, że nie wyglądają tak dobrze jak dawniej. W czym tkwi problem? Co postarza kobiety po 30?

Zmęczenie, rozczarowanie życiem
Gdy życie nas nie oszczędza, to to widać. Odciska się na nas zmęczenie, rozczarowanie. Widać, że nam się nie chce, że miałyśmy zapał, ale gdzieś on zniknął. Że zgasła iskra. Już nie mamy tego błysku w oku. To wszystko jest widoczne i naprawdę trudno to ukryć.
Żaden nawet najlepszy makijaż nie zamaskuje naszego smutku, przygnębienia i poczucia wypalenia się. Najlepsze rozwiązanie to znaleźć swoją drogę i odnaleźć satysfakcję.
Co postarza kobiety po 30? Pośpiech, stres, mało snu
Nic tak nie postarza jak pośpiech i stres, a także mało snu. Niestety, gdy wszystko jest ważniejsze od kobiety, to ona sama nie umie o siebie zadbać. I to po prostu widać.
Usilne odmładzanie się
Dodaje lat również desperacja. Usilne odmładzanie się i udawanie, że się jest kimś, kim się nie jest. To zawsze działa na naszą niekorzyść.
Co postarza kobiety po 30? Toksyczne środowisko
Chcesz być młoda? Czuć się lepiej i wyglądać korzystniej? Przyjrzyj się swojemu otoczeniu. Zobacz, kto Cię otacza. Jaką energią epatuje. Czy dodaje Ci wiary w siebie, czy może miażdży Twoje poczucie wartości?
Nieodpowiedni mężczyzna
Czynnik, który wyjątkowo mocno dodaje lat to nieodpowiednia osoba obok. Toksyczny, słaby partner sprawia, że stajemy się cieniem samej siebie. Przygnębione, wbite w podłoże, z poczuciem, że mamy sto lat…Zgnębienie przez życie mocno daje w kość. Jeśli nie mamy obok siebie właściwej osoby, to nic nas nie ratuje od tego, co się dzieje.
Praca, której się nienawidzi
W życiu nie ma lekko. Rzeczywistość to nie bajka. Bywa naprawdę trudno. Nie zawsze można robić to, co się kocha. Czasami praca jest szczególnie nieprzyjemna. Jednak nie warto się łudzić, że nie ma to wpływu na nasze życie. Znienawidzona praca mocno nas uderza…i odbiera młodość. Codzienna frustracja po prostu odciska się na twarzy. A to widać!
Brak hobby
Każda kobieta powinna mieć obszar, który pozwoli jej odetchnąć i złapać dystans. Potrzebujemy hobby, zainteresowań. Czegoś przy czym się zatracamy, nie liczymy czasu. Coś, co pozytywnie nas nakręca. Pozwala się zresetować, tak poważnie odpocząć. Hobby spełnia taką funkcję.
Zapominanie o zabawie
W życiu trzeba się bawić, żeby nie zwariować. Osoby, które zapominają o swoim wewnętrznym dziecku zazwyczaj stają się zgorzkniałe i nieprzyjemne dla otoczenia. Rzadziej się uśmiechają, więcej narzekają. A to dodaje lat.
Ważne, żeby się nam chciało, żebyśmy nie rezygnowały zawczasu. Ważne, żeby karmić te emocje, które nadają blasku naszemu życiu.


Dlaczego kobiety są „strażniczkami patriarchatu”?
Dlaczego kobietom tak trudno stawiać granice?
Czy przed ślubem trzeba się wyszaleć?
Mam 30 lat i zaczynam od zera. Czy to normalne? Bardziej niż myślisz
Czy naprawdę warto wychodzić ze swojej „strefy komfortu”?
Dlaczego z wiekiem coraz trudniej nawiązywać przyjaźnie?
Social aging: dlaczego kobiety po 30 czują, że świat traktuje je jak starsze, niż są?
Czym jest praca emocjonalna?
Dlaczego kobieca rywalizacja jest tak źle postrzegana?
Czy kobiety są zmęczone byciem „silne”? O niewidzialnym ciężarze, który nosimy codziennie
Dlaczego jesteśmy rozczarowane własnym życiem?
Dlaczego kobiety boją się być asertywne?
10 rzeczy, które kobiety rozumieją dopiero po skończeniu 30 lat
Dlaczego kobiety tyle mówią?
Dlaczego chłód emocjonalny wydaje się tak atrakcyjny?
Komentarz ( 1 )
Mnie to zmęczenie dopadło dopiero po 40-tce, ale myślę, że wciąż najlepsze przede mną 🙂