Główne menu

Co tak naprawdę dzieje się podczas pełni Księżyca?

Pełni Księżyca nie lubią policjanci na dyżurach. Bo najczęściej przy pełni wiele się dzieje. Niekoniecznie tego dobrego…Ludzie po prostu „wariują”. Gorąco jest również na porodówkach. Doświadczone położne wiedzą, że podczas pełni przyjmuje się statystycznie najwięcej porodów…Pełnia to również czas naszej aktywności, różnego typu. Skąd taki wielki wpływ Księżyca na nas wszystkich?

Co tak naprawdę dzieje się podczas pełni Księżyca?

Księżyc wpływa na całą planetę

Księżyc wpływa na naszą planetę. Przede wszystkim w ten sposób, że ją przyciąga, podobnie zresztą jak Słońce. Księżyc decyduje o pogodzie i klimacie. Dzieje się tak za sprawą oddziaływania na prądy pływowe, niezbędne do mieszania się arktycznej i tropikalnej wody. Poza tym nasz naturalny satelita pozwala zachować odpowiednie nachylenie osi obrotu Ziemi, co wpływa na zmianę oświetlenia kuli ziemskiej co 6 miesięcy. I w ten sposób decyduje o zmianach pór roku…i cyklu życia roślin i zwierząt.

W ten sposób Księżyc oddziałuje na zachowanie stabilnych warunków pogodowych i możliwość rozwoju roślin i zwierząt. Gdyby nie wpływ Księżyca, życie na Ziemi w takim wydaniu jak dzisiaj, nie byłoby możliwe.

Tego nie rób

Mając na uwadze ogromny wpływ Księżyca na świat roślin i zwierząt, niektórzy wskazują, żeby odpuścić sobie przesadzanie roślin podczas pełni (lub w jej okolicy). Nie należy przycinać roślin ani ich nawet sadzić w okolicy występowania pełni – dwa dni przed nią i dwa dni po niej. Nie wprowadzamy też żadnych dramatycznych zmian w życiu naszych czworonożnych pupili. To nie czas na rewolucje.

Warto tą samą troską otoczyć siebie. Wszelkie większe zmiany w wyglądzie oraz inwazyjne zabiegi – niektórzy polecają przesunąć na inny termin niż pełnia.

Księżyc jest kobietą

Księżyc to w języku łacińskim Luna. Nazwa ta zdecydowanie bardziej pasuje do charakteru tego naturalnego satelity ziemskiego, Luna ma bowiem w sobie wiele z kobiety. I sama jest kobietą.

Nic dziwnego, że to właśnie ona patronuje kobiecemu cyklowi miesiączkowemu. Kiedyś, gdy żyliśmy bliżej natury, było to dużo bardziej zauważalne niż obecnie. Większość kobiet miała dni płodne w okresie pełni, a w nowiu (gdy Księżyc z Ziemi nie jest widoczny) przechodziły miesiączkę.

Gdy niebo nocą było jasne z uwagi na pełnię Księżyca, zachęcało to nas wszystkich do aktywności, seksu i płodzenia dzieci. Gdy natomiast robiło się ciemno, kobieca płodność przygasała, pojawiała się miesiączka. Następował etap regeneracji, oczyszczenia, wyciszenia i przygotowania do kolejnego cyklu miesiączkowego.

Wpływ Księżyca na kobiecą płodność jest dobrze znany i udokumentowany. I co ciekawe ma on bardzo indywidualny charakter. Ale o tym za chwilę.

Księżyc, płodność i narodziny

Co ciekawe kobiecy związek z Księżycem zostaje przypieczętowany już w momencie narodzin. Przeczytamy o tym, w tym ciekawym artykule na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Okazuje się, że badacze odkryli, że dni płodne każdej kobiety występują w tej fazie Księżyca, w którym był on, gdy dana kobieta przyszła na świat. Poza tym na podstawie momentu poczęcia i cyklu Księżyca można stwierdzić przyszłą płeć dziecka. Co jeszcze? Ano…okazuje się, że aktualny wygląd Księżyca na niebie ma wpływ na kobiece libido. A cykl miesięczny może, choć nie musi, pokrywać się z cyklem zmian Księżyca. To również zaobserwowali lekarze, w ciekawym, powyżej przywołanym artykule.

Księżyc i energia

Księżyc emanuje również energią. Ma wpływ na większość z nas. Sprawia, że mamy więcej sił i jesteśmy bardziej aktywni.

Niektórzy wiążą blask Księżyca z intuicją, możliwością rozwijania swoich pasji, odpuszczaniem,
podświadomością. Ma ona łączyć nas z pokładami energii, do której zazwyczaj nie mamy łatwego dostępu. Księżyc może pomagać nam podejmować bardziej świadome decyzje, w zgodzie z sobą i z tym, co jest dla nas tak prawdziwie dobre.

Księżyc, a właściwie pełnia, wpływa na to, że najczęściej czujemy się silne, niekiedy nie możemy spać. Bywamy rozdrażnione i nadmiernie pobudzone. Z drugiej strony często czujemy się dużo bardziej atrakcyjne i piękne wewnętrznie. Mamy poczucie siły i możliwości rozwiązywania niemal wszystkich problemów.

Księżyc jako przewodnik

Księżyc, nie bez powodu, był uważany za naszego przewodnika. Jego blask rozjaśniający czarne niebo daje nadzieję i wiarę. Pomaga przetrwać nawet długą, ciemną i groźną noc. Stanowi również drogowskaz, rozświetla drogi i pomaga dotrzeć tam, gdzie tego pragniemy. Kieruje i prowadzi zagubionych wędrowców.

Niewątpliwie Księżyc ma w sobie coś magicznego i metafizycznego. A najnowsze wyniki badań wskazują, że wpływa on na nas bardziej niż komukolwiek mogłoby się wydawać. Oddziałuje na naszą energię, metabolizm, samopoczucie, zadowolenie z życia, płodność, a nawet skłonność do agresji

Księżyc jest tak daleko, a w praktyce bliżej nas niż mogłoby się wydawać. I dobrze mieć tego świadomość. Bo jesteśmy częścią tego świata.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>