Główne menu

Co według mężczyzn jest najatrakcyjniejsze u kobiet?

Badania wykazały, że panowie za najbardziej atrakcyjne uważają kobiece usta. To właśnie ta część twarzy jest dla nich najpiękniejsza…

Dlatego starania pań zmierzające do podkreślania oczu czy fryzur na niewiele się zdają, jeśli usta pozostaną niezadbane.

A jakie powinny być usta, by przez mężczyzn były uznane za piękne?

Niewątpliwie pełne, symetryczne i… czerwone. To one uważane są za najpiękniejsze. Bez dwóch zdań.

 

Jak to zbadano?

Naukowcy z Uniwersytecie w Manchesterze poddali testom 50 mężczyzn, u których śledzono ruchy gałki ocznej.

Okazało się, że mężczyzna podczas pierwszych 10 sekund spotkania 5 sekund poświęci na przypatrywanie się ustom. Jeśli na ustach znajduje się różowa szminka, będzie patrzył na nie przez średnio 6,7 sekund, a jeśli czerwona, czas ten wydłuży się do 7,3 sekund.  To potwierdza tezę o fiksacji wzroku, do jakiej dochodzi, gdy gałka oczna spotyka się z czerwienią. Nie sposób oderwać od niej wzroku.

Dr Geoff Beattie, który przeprowadził badania, podsumował jego wyniki: „To badanie pokazuje, że wargi stanowią jedną z najbardziej zmysłowych aspektów kobiecego ciała i odgrywają kluczową rolę w ludzkiej atrakcyjności seksualnej. Pełne i czerwone usta – naturalne czy stworzone w perfekcyjnym makijażu nie mają sobie równych”.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>