Główne menu

Art. sponsorowany
Co wspomaga trening na siłowni?

Wiosna to czas,  w którym wiele osób decyduje się na zmianę stylu życia. Walka o lepszą sylwetkę, formę i zdrowie wymaga jednak dużej motywacji. Na szczęście istnieją sposoby, które pomogą Ci wytrwać w swoim postanowieniu. Zobacz, czy wiesz co robić, aby jak najbardziej efektywnie wykonywać swoje treningi!

Aby ćwiczenia przyniosły spodziewany rezultat, najważniejsza jest systematyczność. Metod, które pomagają utrzymywać regularność treningu, jest sporo. Pamiętaj, że tutaj nie ma dobrych i złych rozwiązań – niektóre sposoby mogą się sprawdzić w Twoim przypadku, inne nie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na preparaty z kofeiną, izolat białka, czy inne suplementy diety, pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń. Wspomagać ćwiczenia można suplementacją i innymi sposobami. Jak ćwiczyć efektywnie?

Zadbaj o odpowiednia dietę

Aby móc się w pełni skupić na odbywanym treningu, trzeba zapewnić sobie odpowiednią ilość energii. Bez tego szybko opadniesz z sił i możesz nie wyć w stanie wykonywać ćwiczeń. Dla własnego komfortu, na posiłek przed treningowy wybieraj pokarmy łatwostrawne i lekkie. Dzięki temu unikniesz problemów gastrycznych, które mogłyby przeszkadzać podczas ćwiczeń. Jeśli ćwiczysz amatorsko, to nie musisz stosować specjalistycznego modelu żywienia. Wystarczy, że zastosujesz się do podstawowych zasad racjonalnej diety. Pamiętaj także o odpowiednim nawodnieniu.

Wybierz ćwiczenia, które lubisz

O wiele łatwiej będzie Ci wytrwać i utrzymać regularność treningów, jeśli wykonywane ćwiczenia będą źródłem satysfakcji i przyjemności. Nie daj się nudzie – co jakiś czas warto zmieniać swoją treningową rutynę. Dzięki temu unikniesz bezmyślnego, mechanicznego powtarzania tych samych ruchów. Szerszy zakres ćwiczeń pozwala także pracować nad różnymi obszarami ciała i zapobiega miejscowemu przetrenowaniu.

Ćwiczenia z koleżanką, czy bez?

Kwestia towarzystwa podczas ćwiczeń jest oceniana bardzo różnie. Z jednej strony takie wspólne wyjścia na trening mogą być korzystniejsze – kiedy jednej stronie się nie chce, to druga ją zmotywuje. W ten sposób można też poczuć się raźniej, szczególnie jeśli to początek Twojej przygody z siłownią.

Jednak sporo osób uważa, że takie towarzyskie treningi nie są najlepszym pomysłem. Dzieje się tak, szczególnie kiedy obie osoby są bardzo zapracowane lub jednocześnie przechodzą spadki motywacji. W takich przypadkach druga osoba może mieć wręcz negatywny wpływ na trening.

Mierz rezultaty

Nic tak nie dopinguje, jak osiągane wyniki. Dlatego warto dokumentować swoje rezultaty. Można to rozbić np. za pomocą dedykowanych aplikacji sportowych. Jeśli zaczynasz ćwiczenia, aby poprawić wygląd sylwetki, to pamiętaj, że nie warto skupiać się na wadze. Zdecydowanie lepszym pomysłem będą regularne pomiary obwodów.

Daj sobie czas na odpoczynek

Pamiętaj, że aby zachować siłę i chęć do ćwiczeń, musisz pozwolić sobie na regenerację. Dużym błędem popełnianym przez osoby rozpoczynające treningi jest brak cierpliwości i nadmierne obciążenie. Takie działania często przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego i zniechęcają do dalszego treningu.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>