Główne menu

Co zrobić, jeśli nie lubisz walentynek? Propozycje internautek

Walentynki obchodzimy w Polsce już od dobrych kilku lat. Wbrew prognozom sceptyków, którzy wróżyli rychły upadek pomysłu okazywania sobie czułości w tym konkretnym dniu roku. Nieśmiałe początki i powątpiewanie w sukces to już przeszłość. Dzisiaj 14 lutego to data powszechnie znana i jednoznacznie kojarzona. To nie zmienia faktu, że nadal nie brakuje osób wzdrygających się na samą myśl o walentynkach. Dlaczego nie lubimy tego święta i co z tym faktem zrobić?

Happy young man framing photography, isolated over white

Nie lubię walentynek

Osoby nielubiące walentynek to nie zawsze zranione kobiety i opuszczeni mężczyźni. Często niechęć nie jest podyktowana brakiem drugiej połowy, ale wynika z odrzucenia samej idei walentynek. Zwraca się uwagę na kicz związany z tym świętem, na jego pochodzenie i obcość kulturową. Wyśmiewa się tandetne poduszki, misie i baloniki. Sam pomysł mówienia „kocham cię” w jakimś konkretnym dniu i na zawołanie wydaje się żałosny. Podobnie jak przekonanie, że właśnie tego dnia trzeba się pokazać, wyjść gdzieś razem, skorzystać z długiej listy atrakcji w „okazyjnej” cenie. Dodatkowo wrzucić całuśną fotkę tu i tam. Absurd. Życie pod publikę!

Przeciwnicy walentynek mówią, że wyznawać sobie miłość można codziennie. Nie potrzeba specjalnego święta, żeby gdzieś iść, czy sobie coś kupić. A całe to zamieszanie powstało tylko po to, by napchać portfele przedsiębiorcom.

 

Pomysły dla tych, którzy nie lubią walentynek

Nie lubisz walentynek? Nie ma problemu. Internauci spieszą z pomocą. Oto rady, jak przetrwać znienawidzone święto.

 1.  „Słuchajcie, w piątek Walentynki, to będzie niezły ubaw… tylko iść do knajpy z odpalonym Tinderem i obserwować ilu z tych świętujących z żonkami mężusiów ma tam konta” Agnieszka
 2. Kto ma ochotę usiąść ze mną w parku pić piwo i rzucać kamieniami w zakochane pary? Wszystko w walentynki. Ten jedyny w roku wieczór.
 3. Ja robię laleczkę voodoo i przelewam na nią moje wszystkie emocje. Będzie się działo!
 4. Proponuję wykupić co drugie miejsce w kinie 14 lutego, tak, żeby żadna para nie mogła siedzieć obok siebie (wzorem pewnego nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny).
 5. Właśnie dowiedziałaś się, że Twój chłopak Cię zdradza? Nie pokazuj nic po sobie. Gdy będzie spał, idź do jego samochodu i przyklej mu pod siedzeniem rybę. Taką najświeższą i długą, z wyraźnymi oczami. Niech sobie pojeździ z nią kilka dni.
 6. Chcesz uprzykrzyć innym zakochanym świętowanie? Idź do zatłoczonej restauracji i głośno kaszl, narzekając, że ten wyjazd do Chin to nie był dobry pomysł, a potem zamów wyjątkowo dużo jedzenia i spędź w środku wiele godzin.

 

  9 komentarzy

 • Yolanthe

  Nie znam już żadnych świąt , które nie nabijają portfeli przedsiębiorcom… to po pierwsze. Po drugie nie ma przymusu świętowania walentynek tak więc nie ma potrzeby by ziać ogniem na tych , którzy je obchodzą . Poza tym miło jest gdy ktoś od serca potrafi nas zaskoczyć czymś miłym bez okoliczności , ale jeśli zrobi to także w walentynki naprawdę nie widzę problemu 🙂
  Przekonana jestem ,że większy problem jest wtedy gdy uporczywie brak nam takiej osoby …:)

 • L.

  4 i 2 są niezłe! ;D Nie lubię Walentynek, świętem tego nie nazwę. Może i jestem samotna, ale oprawa jest słaba, dużo komercji. Nie kocha się kogoś jednego dnia. To miłe, jak jest symboliczne i takie po prostu nasze, a nie na pokaz.

 • Ewka

  Ja jak co roku obchodzę tego dnia urodziny. W tym roku szczególnie bo to 40 Czy lubię Walentynki? Tak lubiębo kocham i jestem kochana cały rok

 • Joanna

  Jako, że kocham siebie poświętujemy razem

 • Agnieszka

  Gorzej jak lubisz i co z tego

 • Katarzyna

  Nic, przeżyć ten dzień jak każdy inny. Dla mnie to „święto” jest przereklamowane, pamiętam jak na siłę promowała je tv na początku lat 90 tych. Niesmak mam do tej pory.

 • Anna

  Mam wrażenie, że nie Mam babskie spotkanie, obejrzymy LEJDIS
  Kto wie, może nawet będziemy świętować sylwestralubią tego święta Ci, którzy za miłością cholernie tęsknią…

 • Sylwia

  A dla mnie Walentynki są jak normalny dzień uważam że szacunek i miłość powinien być zawszę . A Walentynki nie lubią osoby które są samotne nie mają tej kochającej bliskiej osoby lub czują się niekochane.

 • Katarzyna

  Dlaczego nie lubić?drobne gesty miłości,powinny pojawiać się w naszym życiu codziennie,a takie święto to dodatkowa okazja.Wszystko co promuje miłość i dobroć,szacunek jest ok

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>