Główne menu

Co zrobić z bukietem ślubnym…po ślubie?

Ślub to ważne wydarzenie, z którym wiąże się wiele przesądów. Jeden z nich mówi o konieczności spalenia bukietu po ślubie, żeby umożliwić szczęśliwe zamążpójście krewnym lub w innej wersji – zapewnić sobie dobre małżeństwo. Dodatkowo podaje się, że najlepiej jeśli spalenie nastąpi w pierwszą rocznicę ślubu. Co z bukietem świadkowej? Jeśli ślub odbywa się w koście, należy zostawić go na ołtarzu. Tyle przesądy. Jakie rozwiązanie się praktykuje dzisiaj? Okazuje się, że różne…

co zrobić z bukietem ślubnym

Bukiet…zostaw w kościele

Nie tylko bukiet świadkowej można zostawiać w kościele. To samo można zrobić z kwiatami panny młodej. Wiele par decyduje się także zanieść je na cmentarz, na grób bliskiej osoby.

Zostaw osobie, która go złapie

Jeśli zgodnie z tradycją rzucasz bukietem na weselu, a nie welonem, rozwiązanie jest proste. Możesz podarować bukiet osobie, która go złapała.

Zasusz

Inny sposób? Można bukiet ślubny po prostu zasuszyć. Dla jednych to dobry pomysł, dla drugich słabe rozwiązanie, w ten sposób zyskuje się co najwyżej dodatkowy przedmiot zbierający kurz.

Niektórzy zauważają ponadto, że bukietu nie należy „suszyć”, żeby nie uschła także miłość. Od razu pojawia się riposta, że w grę co najwyżej wchodzi dojrzewanie miłości, a nie usychanie.

Niewątpliwie te osoby, które nie wyrzucają bukietu, często go właśnie suszą i przechowują przez lata. I na pewno jest to jedna z opcji.

Poddaj liofilizacji

Ciekawie prezentują się bukiety po liofilizacji, które pozwalają zachować piękno bukietu na dłużej. Jak wyglądają kwiaty po liofilizacji?

Można je zachować w takiej wersji lub stworzyć obraz w ramce.

Świece lub pachnące garderobianki

Jest też inny kreatywny sposób, warto do rozważenia. Bukiet ślubny można zachować w świecy, czy pachnących, praktycznych garderobiankach.

I co Wy na to?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>