Główne menu

Czego nie chronimy przed słońcem a powinnyśmy?

Meteorolodzy zapowiadają upały. Z każdym dniem słońce świeci mocniej, a my więcej czasu spędzamy na zewnątrz, na aktywnym wypoczynku na łonie natury.

O ile większość z nas dba o ochronę skóry przed promieniowaniem UV – czy to nakładając specjalny krem ochronny, czy też sięgając po kremy, pudry, podkłady zawierające faktor, o tyle mało kto wie, że na tym ochrona przed słońcem się nie kończy.

Są niestety obszary, o których zapominamy….

Włosy

Kto pamięta o tym, że włosy trzeba chronić przed słońcem? Kto tak naprawdę bierze na serio ostrzeżenia stylistów i fryzjerów?

No właśnie…

 

Tymczasem nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV rozbija wiązania dwusiarczkowe we włosach, co prowadzi do blaknięcia koloru, poza tym skutkuje kruchością włosów i ich skłonnością do łamania.

Wniosek?

Skóra na głowie i włosy powinny być odpowiednio pielęgnowane, latem przy dużej ekspozycji na promienie UV zaleca się używania szamponów i odżywek z filtrami UV, co pozwoli nam uchronić kosmyki przed szorstkością i uszkodzeniami. Można otrzymać również specjalne spraye z filtrami, które w wygodny sposób nanosi się na głowę i włosy.

Poza tym dbajmy o odpowiednie nawilżanie włosów, bo latem mogą być one przesuszone i pozbawione blasku!

Usta

Usta są jednym z najbardziej zagrożonych miejsc, o których w kontekście promieniowania UV niestety zapominamy. A to błąd.

Warto pamiętać o tym, by chronić skórę ust, nanosząc na nią balsam chroniący przed negatywnym wpływem działania słońca. Dodatkowo uzyskamy efekt miękkości i nawilżenia. A o to nam przecież chodzi!

Warto korzystać z uroków słonecznych dni, jednak dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa dbajmy o siebie!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>