Główne menu

Czego życzymy sobie na Dzień Kobiet i na każdy inny dzień?

Kwiaty, czekolady, uśmiechy, całusy, przytulanki, mowy pochwalne o tym, jak kobiety są ważne i jak wiele świat im zawdzięcza. Dzisiejsze święto to doskonały czas, żeby docenić nas, kobiety. Nawet jeśli nie robimy tego same, i nawet wtedy, kiedy bywamy w stosunku do siebie zbyt surowe i krytyczne. Czego by nie mówić, to prawda jest taka, że mamy moc. Choć i bywamy zmęczone. Dlatego dałybyśmy wiele, by osłodzić sobie życie. I uczynić je lżejszym.  Tak na chwilę poszybować kilka centymetrów nad ziemią, z radości i poczucia wolności… Tylko jak?

Doceniać się i być docenioną

„Kobieta ma tyle siły, że zadziwia mężczyzn. Dźwiga ciężary losu, rozwiązuje problemy, jest pełna miłości, radości i mądrości. Uśmiecha się, gdy chce krzyczeć, śpiewa, gdy chce się jej płakać, płacze, gdy się cieszy i śmieje, gdy się boi. Jej miłość jest niekontrolowana. Łzy są jej sposobem wyrażania smutku, wątpliwości, miłości, samotności, cierpienia i dumy. Walczy o to, w co wierzy, sprzeciwia się niesprawiedliwości, daje z siebie wszystko, jej miłość jest bezwarunkowa. Mimo przeciwności losu znajduje w sobie siłę, by żyć dalej, wie, że pocałunek i przytulenie mogą uleczyć złamane serce. Ma tylko jedną wadę… zapomina, ile jest warta.” Anna Górska – Siła przeznaczenia
Możemy tak wiele. Tak dobrze sobie radzimy w wielu sytuacjach. Dźwigamy ogromne ciężary, zwłaszcza teraz, kiedy wiele polskich mam zostało zmuszonych do pracy zawodowej, prowadzenia domu i nauczania dzieci w domu. Nauka zdalna nałożyła na nasze barki wielki ciężar. Jesteśmy tym już poważnie zmęczone, dlatego pragniemy…

Spokoju i zabawy

Ciszy, spokoju, albo wręcz przeciwnie – szalonej nocy, zabawy, beztroski i swobody. Normalności. Czegoś, co naładuje akumulatory i uczyni rzeczywistość piękniejszą, bardziej ekscytującą.
Pragniemy spotkań z przyjaciółmi, wspólnych wyjść, rozmów i aktywnie spędzanego czasu. A także zwykłego przyjacielskiego uścisku, docenienia, powiedzenia, jak wiele dla kogoś bliskiego znaczymy.
Pragniemy też sprawiedliwego podziału obowiązków. Poczucia, że nie tylko my jesteśmy odpowiedzialne za dom, za edukację dzieci i za szczęście rodzinne, że ktoś jest obok i czuwa, bo zależy mu równie mocno.
Czy da się magicznie to wszystko osiągnąć? Na pewno nie. Potrzeba pracy, czasu i odrobiny szczęścia. Na pewno dobrze zacząć od…czegoś słodkiego, na przykład od Cud Maliny od Odry.
Marka Odra jest sponsorem dzisiejszego wpisu.
Wszystkiego słodkiego na Dzień Kobiet!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>