Główne menu

Czerwona sukienka działa na NIĄ jak płachta na byka?

Czerwony to kolor miłości.

Kobiety lubią tę barwę, bo jest twarzowa.

Czerwona sukienka

Każdy może dobrać odcień idealnie pasujący do karnacji.

Poza tym nie od dzisiaj wiadomo, jak działa czerwień na mężczyzn: pobudza ich zmysły i rozbudza wyobraźnię.

Kobiety ubrane na czerwono uważane są za seksowne i wyzwolone, piękne, pewne swoich atutów.

Czerwień nie jest przecież tak zachowawcza jak czerń, a do tego nadal uważana jest za klasyczną.

Niestety…całkiem inaczej odbierana jest przez kobiety, potencjalne rywalki.

Redaktorzy Personality and Social Psychology Bulletin zauważają, że czerwień w oczach innych kobiet może być postrzegany jako seksualne zagrożenie. Dlatego, gdy widzimy kobietę, która ma na sobie czerwoną sukienkę, baczniej zwracamy na nią uwagę i…z miejsca jej nie lubimy!

Przeprowadzono serię eksperymentów na ten temat. Badacze z uniwersytetu w Rochester we współpracy ze słowackimi naukowcami pokazywali kobietom zdjęcia pań naprzemiennie: w czerwonej lub białej sukience oraz w czerwonej lub zielonej koszulce.Na wszystkich fotografiach twarz kobiety była zamazana, a strój różnił się tylko kolorem.

Efekt badania był dość zaskakujący. Kobiety wyraźnie podkreślały, że inne kobiety ubrane na czerwono są w ich ocenie bardziej seksowne i skłonne do zdrady. Poza tym zapytane, czy przedstawiłyby swojemu partnerowi kobietę ze zdjęcia ubraną na czerwono w większości zaprzeczyły.

Co udowadniają te wyniki badań? Że kobiety nie ufają własnym partnerom czy innym kobietom?

To chyba nie ma znaczenia. Warto uzmysłowić sobie mianowicie to, w jaki sposób czerwony kolor oddziałuje na mężczyzn oraz kobiety i czy zawsze warto wybierać odzież, która może być postrzegana jako sygnał konfrontacji?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>