Główne menu

Czerwona szminka – jak ją dobrać do urody?

Czerwona szminka – marzenie wielu kobiet, najbardziej pożądany kosmetyk na świecie, erotyczny wabik, jasny sygnał wysyłany do mężczyzn. To tylko krótka lista skojarzeń. W praktyce jest dużo dłuższa.

Kobiety pragną nosić czerwoną szminkę z gracją, perfekcyjnie dobraną, idealnie komponującą się z odcieniem skóry, na co dzień – bardziej stonowaną i na specjalne okazje wyszukaną, pozwalającą uzyskać efekt „wow”, taki od którego nie sposób oderwać oczu, jak uzyskać taki rezultat?

Czerwona szminka

Jak dobrać czerwoną pomadkę do swojej urody? Co zrobić, by czerwona szminka dodawała urody i uniknąć wpadek związanych z tym kosmetykiem? Jak chronić się przed wulgarnym efektem i uzyskać stylowy makijaż?

Czerwona szminka wodzi na pokuszenie

Nie bez przyczyny w historii ludzkości czerwony kolor na ustach bywał zakazany, uznawany za zbyt erotyczny, kuszący, frywolny a czerwona szminka w niektórych epokach bywała synonimem zepsucia i „grzeczne damy” jej nie stosowały….

Pomalowanie ust na czerwono miało wysyłać jasne skojarzenie, nawiązujące do koloru stref erogennych rozgrzanych do czerwoności w trakcie zbliżenia. Nie bez przyczyny kapłani grzmieli, a lud…robił swoje.

Uwaga, czerwień nadchodzi

Dzisiaj czerwona szminka nie jest zakazana, ba, jest wręcz zalecana. Trzeba tylko odpowiednio dobrać odcień, by nosić ją z gracją.

Oto kilka rad, jak to zrobić.

  • pełne usta świetnie wyglądają w perłowych, satynowych i matowych pomadkach,
  • pamiętaj, że matowe pomadki podkreślają wszelkie niedoskonałości skóry ust – popękania, suche skórki,
  • czerwień może zmniejszać małe usta – dlatego zamiast matowych szminek warto przetestować błyszczyki w nasyconym czerwonym kolorze,
  • usta będą wyglądały na pełniejsze, jeśli użyjemy perłowego cienia na łuk Kupidyna – obszar tuż nad górną wargą na środku ust, tworzący zagłębienie,
  • blondynce o jasnej skórze najbardziej pasują malinowe czerwienie (chłodniejsze),
  • blondynka z ciemniejszą, śniadą skórą może używać cieplejszych odcieni czerwieni,
  • kobiety o rudych włosach dobrze wyglądają w odcieniach czerwieni pomarańczowej,
  • brunetka powinna sięgnąć po szminkę w odcieniu pomidorowym lub po odcienie burgunda,
  • czerwona szminka matowa w odcieniu wina dobrze wygląda przy delikatnym makijażu oczu.

Czerwona szminka – jaki odcień?

Nadal nie wiesz, jaki odcień czerwonej szminki wybrać?

Zobacz poniższy film.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>