Główne menu

Dlaczego czuję się ciągle zmęczona?

Śpisz co najmniej osiem godzin na dobę, podstawowe wyniki masz w normie, a mimo to czujesz się zmęczona. W ciągu dnia jesteś rozbita, nie masz tyle energii, ile kiedyś, nie jesteś w stanie wypełniać wszystkich swoich obowiązków, ciągle z czymś nawalasz, bo zwyczajnie brak ci siły…Jaka może być tego przyczyna?

zmęczona

Częściej kobiety

Na zmęczenie częściej narzekają kobiety niż mężczyźni. Według statystyk tego typu problem ma połowa z nas. Dzieje się tak dlatego, że wiele kobiet ignoruje pierwsze oznaki wysyłane przez organizm i wymaga od siebie zbyt wiele.

Co za pośrednictwem zmęczenia próbuje nam przekazać nasz organizm? Kiedy należy udać się do lekarza?

Przepracowanie

Dzisiaj żyjemy zazwyczaj bardzo intensywnie. Wykonujemy kilka czynności naraz. Ignorujemy sygnały wysyłane przez organizm i pracujemy dużo więcej niż nasi przodkowie. Jako kobiety często bierzemy na swoje barki wiele obowiązków: praca, dzieci, dom. Jesteśmy dumne, że nie prosimy o pomoc. Staramy sobie radzić, bo przecież każdy ma dzisiaj kłopoty i żyje w stresie…Niestety to, co nasz organizm jest w stanie przetrwać przez kilka tygodni, na przestrzeni lat jest bardzo niebezpieczne. Może doprowadzić do depresji, wypalenia zawodowego – stanów, które są trudne w leczeniu.

Odwodnienie

Uczucie zmęczenia, zawroty głowy mogą być spowodowane odwodnieniem, do którego łatwo dopuścić szczególnie w okresie wakacyjnym.

Dlatego większość specjalistów zaleca nierozstawanie się z butelką wody. Każdego dnia warto mieć ją przy sobie i pić wodę małymi łyczkami.

    Komentarz ( 1 )

  • Ila

    Praca, praca, praca, dokąd my tak pędzimy? Życie mija nam gdzieś obok…a potem zawały, nowotwory, bezpłodność….doigramy się

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>