Główne menu

Dlaczego czuję się ciągle zmęczona?

Śpisz co najmniej osiem godzin na dobę, podstawowe wyniki masz w normie, a mimo to czujesz się zmęczona. W ciągu dnia jesteś rozbita, nie masz tyle energii, ile kiedyś, nie jesteś w stanie wypełniać wszystkich swoich obowiązków, ciągle z czymś nawalasz, bo zwyczajnie brak ci siły…Jaka może być tego przyczyna?

Częściej kobiety

Na zmęczenie częściej narzekają kobiety niż mężczyźni. Według statystyk tego typu problem ma połowa z nas. Dzieje się tak dlatego, że wiele kobiet ignoruje pierwsze oznaki wysyłane przez organizm i wymaga od siebie zbyt wiele.

Co za pośrednictwem zmęczenia próbuje nam przekazać nasz organizm? Kiedy należy udać się do lekarza?

Przepracowanie

iStock_000007167684XSmallDzisiaj żyjemy zazwyczaj bardzo intensywnie. Wykonujemy kilka czynności naraz. Ignorujemy sygnały wysyłane przez organizm i pracujemy dużo więcej niż nasi przodkowie. Jako kobiety często bierzemy na swoje barki wiele obowiązków: praca, dzieci, dom. Jesteśmy dumne, że nie prosimy o pomoc. Staramy sobie radzić, bo przecież każdy ma dzisiaj kłopoty i żyje w stresie…Niestety to, co nasz organizm jest w stanie przetrwać przez kilka tygodni, na przestrzeni lat jest bardzo niebezpieczne. Może doprowadzić do depresji, wypalenia zawodowego – stanów, które są trudne w leczeniu.

Odwodnienie

Uczucie zmęczenia, zawroty głowy mogą być spowodowane odwodnieniem, do którego łatwo dopuścić szczególnie w okresie wakacyjnym.

Dlatego większość specjalistów zaleca nierozstawanie się z butelką wody. Każdego dnia warto mieć ją przy sobie i pić wodę małymi łyczkami.

    Komentarz ( 1 )

  • Ila

    Praca, praca, praca, dokąd my tak pędzimy? Życie mija nam gdzieś obok…a potem zawały, nowotwory, bezpłodność….doigramy się

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>