Główne menu

Dlaczego czuję się ciągle zmęczona?

Może to leki?

Wiele leków powoduje skutki uboczne. Często zmęczenie pojawia się w przypadku preparatów stosowanych na alergię czy tych wyrównujących ciśnienie krwi.

Rozwijająca się cukrzyca

Zarówno cukrzyca typu I jak i II może przez wiele miesięcy, a nawet lat rozwijać się w ukryciu, nie dając żadnych objawów, powoli niszcząc Twój organizm.

Kiedy pojawia się „słodka choroba”? Gdy we krwi pływa zbyt wiele cukru i organizm nie jest w stanie sobie z nim poradzić. Inne objawy? Spore łaknienie przy jednoczesnej utracie wagi oraz częste wizyty w toalecie.

Jak sprawdzić, czy cierpisz na cukrzycę? Prostym sposobem jest sprawdzenie poziomu cukru we krwi. Profilaktycznie pomocne może być ograniczenie spożywania słodyczy i pilnowanie prawidłowej masy ciała. Cukrzycy sprzyja nadwaga.

Anemia

Jeśli nie robiłaś badań krwi, wykonaj morfologię. Być może Twoim problemem jest anemia, czyli stan, kiedy we krwi występuje zbyt mało krwinek. Anemia może być spowodowana nadmiernie obfitymi miesiączkami, ale również być skutkiem złej diety czy odchudzania.

W lżejszych stadiach wystarczy zmiana diety. Gdy problem jest poważniejszy, konieczna jest suplementacja żelazem pod okiem lekarza.

Depresja

Jeśli zmęczeniu towarzyszy nostalgia, przygnębienie, smutek, trudności w znalezieniu pozytywnych aspektów życia, a wszystko to trwa od tygodni, problemem może być depresja.

Depresja zazwyczaj ujawnia się w przełomowych momentach życia, kiedy „dużo się dzieje” i potrzebujemy odreagować trudne chwile.

Choroba mięśni

Ciągłe uczucie zmęczenia może mieć związek z chorobą mięśni. Główny i objawami jest ból głowy, sztywność kości, bóle mięśni – zwłaszcza po wstaniu z łóżka.

W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u reumatologa!

Problemy z ciśnieniem

Ciśnienie ma ważny wpływ na działanie organizmu. Gdy jest zbyt niskie, może powodować zawroty głowy, osłabienie, a nawet omdlenia.

Jak sprawdzić czy problemem jest zbyt niskie ciśnienie? Wystarczy kilkakrotny pomiar w ciągu dnia (potwierdzeniem będzie wynik o wartości poniżej 90/60 mmHg).

Jak naturalnie podwyższyć ciśnienie? Zalecany jest regularny ruch, ćwiczenia na świeżym powietrzu, naprzemienne masaże ciepłą i zimną wodą.

    Komentarz ( 1 )

  • Ila

    Praca, praca, praca, dokąd my tak pędzimy? Życie mija nam gdzieś obok…a potem zawały, nowotwory, bezpłodność….doigramy się

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>