Główne menu

Czujesz się gruba? Pie… to!

Wiele problemów zaczyna się w naszej głowie. Poświęcamy im cenne minuty, skupiamy na nich swoją uwagę, żyjemy w przekonaniu, że gdy tylko uda nam się zmienić to, co nam się nie podoba, nagle rzeczywistość odmieni się o 180 stopni. Znajdziemy świetną pracę, poznamy czułego faceta, zapiszemy się na kurs angielskiego, spędzimy czas na najpiękniejszych wakacjach. Jaka jest prawda? Łudzimy się i tracimy okazję na to, by być szczęśliwym tu i teraz. W takich warunkach, jakie mamy. W takim świecie, w którym aktualnie żyjemy.

odchudzanie

Dlatego zaakceptujmy rzeczywistość. Dzięki temu spuścimy powietrze, odpuścimy presję i otworzymy się na nowe.

Czego tak naprawdę chcesz w życiu?

Ciągłego narzekania? Marzenia o tym, co może kiedyś nastąpi, a może nie? Spisz listę rzeczy, których naprawdę pragniesz i zabierz się do działania. Lista ma sens. Badania pokazują, że zapisując coś, mamy większą szansę na realizację celu. Weź się za coś, co pozwoli Ci cieszyć się natychmiastowymi efektami.

Nie musisz pragnąć tego, co wszyscy….

Wymień pięć rzeczy, które Cię naprawdę interesują (zapomnij o modzie, wadze, ćwiczeniach), na pewno znajdziesz coś jeszcze. Coś, co pozwoli Ci przepaść i zapomnieć o jedzeniu…jedzeniu na pocieszenie.

Nie fiksuj na tle wagi

Spędzasz każdego dnia wiele minut na układaniu włosów, malowaniu i zakładaniu ubrań, które mają Cię wyszczuplić? Idź na zakupy, na spacer, zadzwoń do przyjaciółki. Nie przywiązuj zbyt dużej uwagi do wyglądu. Jest inna zaleta takiej strategii. Być może dzięki temu nawet się nie obejrzysz, jak schudniesz…Podstawa to bowiem zajęcie głowy…Proste, prawda?

Spójrz na siebie z miłością

Pomyśl o osobach, które kochają Cię bezwarunkowo. Może to Twoja mama, siostra, przyjaciółka. Spójrz na siebie ich oczami.

Pomyśl też o tych, których sama kochasz. Bądź dla siebie najlepszą przyjaciółką. Wykaż więcej zrozumienia…daj sobie szansę na bycia niedoskonałą. Bo to od niedoskonałości zaczyna się piękno.

Gotuj z miłością

Jeśli ćwiczysz, czy przygotowujesz zdrowe dania, nie rób tego z miną osoby, która coś traci. Zmień nastawienie. Spójrz, ile zyskujesz, dbając o siebie.

Nie robisz tego głównie dla wyglądu, zrób to dla zdrowia… Znajdź radość w dbaniu o siebie…

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>