Główne menu

Czy drobny mężczyzna nie ma szans u kobiet?

Można by było napisać, że są gusta i gusta. Lub inaczej. Nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba i na tym zakończyć. Z drugiej strony temat wydaje się dość złożony. Tak bardzo, że wielu mężczyzn ma z tym problem. I taki drobny mężczyzna może mieć kompleksy. Czy słusznie?

drobny mężczyzna

Wysoki i postawny

Wysoki mężczyzna ma teoretycznie najlepiej. Może wybrać wysoką kobietę i niską. To on decyduje. Choć generalnie łączymy się tak, by pasować do siebie wzrostem (zazwyczaj) i różnice między kobietą i mężczyzną nie są zbyt duże, to zdarzają się bardzo wysocy mężczyźni wybierający na partnerki dużo niższe kobiety.

Odwrotna sytuacja prawie w ogóle się nie zdarza. To naprawdę wyjątek, kiedy niski mężczyzna wiąże się z wysoką kobietą. Zdarza się to tak rzadko, że właściwie można by było o tym nie wspominać.

Dużo częściej bywa tak, że mężczyzna jest nieco niższy od kobiety. Nie dużo, ale na tyle, że różnicę widać. I par takich jest całkiem sporo.

Jedni niższym wzrostem mężczyzny się przejmują (zwłaszcza na początku związku). Modne są przykładowo męskie buty męskie, które pozwalają dodać sobie kilka centymetrów wzrostu. Są jednak też takie pary, które kompletnie nie widzą w tym problemu. On jest niski, ona wyższa. I tyle. Nie wygląd jest najważniejszy przecież.

Drobny mężczyzna – ma kompleksy?

Niższy wzrost to jedno. Problemem może być też postura.

Jeśli mężczyzna jest nie tylko niski, ale dodatkowo bardzo szczupły, to pojawia się wiele problemów. Na forach znajdziemy mnóstwo postów pisanych przez panów narzekających na sylwetkę młodzieńca. Szukają sposobów na zbudowanie sylwetki, wzmocnienie mięśni, poszerzenie klatki piersiowej.

Istnieją nawet wątki, które poświęcone są tematowi powiększania męskiego zarostu. Tak, by wyglądać bardziej męsko. Bo jeśli wzrostu nie ma się odpowiedniego, to może chociaż nad sylwetką trochę popracować?

Co na to kobiety?

Polscy mężczyźni nie należą do najwyższych. Średnia wzrostu mężczyzny wynosi 177 cm, dla kobiety 164,6 cm.

Tymczasem to właśnie wysoki wzrost jest uważany za szczególnie atrakcyjny. Kobiety wymieniają go jako jeden z głównych, na który zwracają uwagę.

Chodzi o to, by dobrze przy danym mężczyźnie wyglądać. Kluczowe są proporcje. Jeśli mężczyzna jest niski i drobny, to łatwo przy nim czuć się „za dużą”. Tak właśnie twierdzi sporo wysokich kobiet.

Chcą czuć się w męskich ramionach bezpiecznie, dlatego zdecydowanie preferują wyższych i lepiej zbudowanych mężczyzn. To dość pierwotna potrzeba. Instynkt. Samiec alfa to ten najsilniejszy, największy, wyróżniający się.

Łatwo „pochwalić się” wysokim i dobrze zbudowanym mężczyzną. Niski i drobny co do zasady musi nadrabiać w inny sposób. Jednak czy rzeczywiście? Czy wzrost jest naprawdę taki istotny? Dla wielu par okazuje się, że tak. I w erze aplikacji randkowych wiele kobiet na wstępie odrzuca „niskich i drobnych”. W realu bywa jednak różnie, miłość nie wybiera… i czasami wbrew wszystkiemu, zakochujemy się właśnie w osobie, której daleko do ideału. Widocznie tak ma być.

  3 komentarze

 • Zet0r

  Ja mam 171 cm wzrostu, a czasem nawet mniej bo nie zawsze chodzę wyprostowany jak struna. Moja partnerka ma 180 cm wzrostu. Zawsze miałem pociąg do kobiet wyższych niż ja bo one maja cos z konia wyścigowego – długie zgrabne nogi i zgrabne pupy. Znalezienie wysokiej dziewczyny przy moich warunkach tzw. pancernika kieszonkowego nie było łatwe uwierzcie mi. 🙂 Doznawałem ciągłych porażek i odchodziłem z kwitkiem – za niski. Mówiły – Kup sobie koturny jak Prince (młodszym czytelnikom wypada wyjaśnić, ze Prince był piosenkarzem, który mógł wejść pod stol na stojąco!). Pewnego zimowego dnia w 2015 przeglądałem portal randkowy szukając wysokich kobiet niczego nie oczekując ,a tu dostaje wiadomość od wysokiej piękności (180 cm),ze jestem seksowny z twarzy, tylko, że mały. Ale ona pisze, że i tak mnie bardzo chciałaby mnie poznać bo jej się podobam. Nie wierzyłem własnym oczom, myślałem, to jakiś żart albo oszustwo. Wszedłem na jej profil, czytałem piec razy z góry na dół i oglądałem zdjęcia. Kobieta była w moim typie, bardzo ladna blondynka o pięknej twarzy. Cudownie wysoka. Pomyślałem – Nic nie trace,najwyżej skończy się na pisaniu albo pierwszej i ostatniej randce w wariancie optymistycznym. W tym czasie miałem sporo randek i nie stanowily problemu spotkania. Zaczelismy rozmawiać przez skype i telefon.Okazala się zywa,prawdziwa i urocza. Po dwóch tygodniach romansu online wsiadłem do samochodu i pojechałem na randke ponad 100 km. Pierwsza randka była wspaniala,zakochaliśmy się w sobie. To co miało być jedna randka i jednorazowa przygoda trwa już 7 lat. Przechodzimy rozne związkowe trudności,ale dalej jesteśmy razem i uważam ja za milosc mojego zycia. Jeżeli jesteś niskim mezczyzna i pragniesz wysokiej kobiety,ale się na starcie zniechęcasz to przestan.Zeby zdobyc milosc musisz być uparty i nie ustawac w działaniu. Wiele wysokich kobiet szuka milosci i chętnie zapozna mezczyzne nawet niższego od niej. Jeśli nie masz pewnych cech pożądanych przez kobiete musisz nad sobą pracować. Wzrostu nie zmienisz bo to geny,ale bądź mezczyzna z jajami bo je masz niezależnie od wzrostu.  Walcz o swoja milosc,bądź meski,zaradny,cwicz poczucie humoru i zapewnij swej wymarzonej kobiecie bezpieczeństwo.

 • Łokietek

  Podobne sytuacje można policzyć na palcach pijanego drwala.

  Dopóki kobieta jest u szczytu swojej atrakcyjności (i nie jest to nic złego!) interesuje się przede wszystkim równie atrakcyjnymi mężczyznami. Jako niscy faceci mamy o tyle gorzej, że na ogół musimy poczekać aż niewiasta zacznie zwracać uwagę na mniej atrakcyjnych (i nie popaść przez czas oczekiwania w zgorzknienie oraz cynizm; dla mnie akurat pod tym względem jest, obawiam się, za późno). To może okazać się strasznie frustrujące.

 • chi chi chi

  cenzura jak reżimowa gorsza niż za komuny pamiętajcie że tolerancja kobiet JEST ZAREZERWOWANA DKA WSZYSTKICH TYLKO NIE DLA KURDUPLI , nie raz słyszałem jak widzę takiego to mało się nie porzygam, plącze się to coś pod nogami podniesiony ton i zawsze hukniecie z góry taka chęć dominacji i lekceważenie udaje że nie słyszy i nie widzi, a jak anabolicy , mięśniaki tacy ich faceci spuszcza takiemu łomot żeby się dowartościować i potrenować to one też jeszcze dołożą leżącemu pare kopów i tez się dowartościują przy takich ich facetach

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>