Główne menu

Inf. prasowa
Czy laserem da się usunąć rozstępy?

Mimo, że rozstępy po ciąży czy zmianie wagi są czymś naturalnym, to mogą one denerwować. Kremy mają ograniczoną skuteczność, ale nowoczesne zabiegi np. z użyciem lasera pikosekundowego mogą być pomocne w pozbyciu się ich.

Pierwsze zabiegi z laserem nie były do końca komfortowe. Wciąż zdarzają się gabinety stosujące takie urządzenia starszej generacji. W trakcie ich stosowania skóra mocno się nagrzewa, co nie jest przyjemne. Dodatkowo istnieje ryzyko poparzeń czy innych problemów. Tymczasem w nowoczesnych laserach zdarza się, że wiązka światła w każdym miejscu ma ze skórą kontakt tylko przez frakcję sekundy. Oznacza to, że skóra nie może się przegrzać, a zabieg jest bezpieczniejszy niż kiedykolwiek. Tylko czy takie lasery pikosekundowe są skuteczne na rozstępy?

Laser Pico na rozstępy

Światło lasera Pico trafia precyzyjnie w wybrane miejsce. Pod jego wpływem skóra zaczyna intensywnie produkować kolagen i elastynę. Jest też pobudzona do odnowy. Dzięki temu seria zabiegów jest w stanie uporać się nawet z dużymi rozstępami skuteczniej niż jakakolwiek inna metoda. Warto pamiętać, jak bolesne są inne sposoby walki z rozstępami:

  • zasysanie skóry pod ciśnieniem
  • masaże szorstką rękawicą
  • odsysanie tłuszczu z ud czy pośladków

Na tym tle zabieg laserem pico, po którym nie trzeba zostawać w klinice ani przechodzić rekonwalescencji, można uznać za prawdziwą rewolucję. Wiele osób, które są wrażliwe na ból, dopiero teraz mają do dyspozycji metodę walki z rozstępami, która jest jednocześnie skuteczna i bezbolesna. Zdaniem personelu z Kliniki Miracki w Warszawie, o laser picosekundowy na rozstępy klientki pytają coraz częściej, zachęcone rekomendacjami znajomych i efektami, które widziały u kogoś.

Efekty lasera picosekundowego

Rezultaty terapii z wykorzystaniem lasera będą widoczne po pierwszym zabiegu, choć najlepsze efekty lasera picosekundowego można odczuć przy regularnych wizytach w gabinecie w odstępach co kilka miesięcy. Oto, czego można się spodziewać:

  • skóra bardziej napięta
  • bardziej jednolity kolor
  • lepsze odżywienie
  • gładsza powierzchnia

Cena zabiegiem picosekundowym z każdym rokiem jego obecności na rynku staje się bardziej korzystna. W Klinice Miracki w Warszawie, gdzie laser Discovery Pico jest wykorzystywany na co dzień, można usłyszeć, że pacjentki czasem przekonują się, że skorzystanie z tego urządzenia jest bardziej opłacalne, niż wydawało im się wcześniej. Wiąże się to z wieloaspektowym działaniem lasera. Przykładowo przy bliznach, rozstępach czy zmarszczkach w jednym miejscu można pozbyć się wszystkich problemów jednocześnie. To też skuteczne usuwanie znamion i tatuaży, a więc będzie odpowiedni do usuwania rozstępów i tatuaży np. z ramion czy z ud. Dzięki temu można po jednym zabiegu poczuć się pewniej w swojej skórze i rozwiązać kilka problemów. Laser Discovery Pico będzie więc alternatywą dla kilku innych metod znanych z gabinetów kosmetycznych czy medycyny estetycznej, które osobno mogłyby kosztować więcej niż taki jeden zabieg picosekundowy.

Dla kogo Discovery Pico?

Bezpieczeństwo, szybkość i brak bólu to aspekty zabiegu, dzięki którym korzystają z niego zarówno młode, jak i starsze osoby, również te, które wcześniej czuły opór przed korzystaniem z oferty gabinetów medycyny estetycznej.

Z decyzją powinny wstrzymać się tylko osoby, które niedawno mocno opalały skórę, którą chciałyby poddać zmianom lub mają w tym miejscu infekcję. Istnieje też niewielka grupa pacjentów, którzy mają skłonność do zbliznowaceń – oni też powinni wystrzegać się zabiegów jakimkolwiek laserem. Przed skorzystaniem z lasera picosekundowego warto powiedzieć lekarzowi o przyjmowanych lekach, bo np. niektóre leki przeciwnowotworowe czy leki światłouczulające wykluczają poddanie się terapii.

Aby zabieg był w pełni bezpieczny, warto wykonywać go pod okiem doświadczonego personelu w miejscu, które dba o najwyższe standardy. W Polsce największe doświadczenie w terapii laserem picosekundowym ma Klinika Miracki w Warszawie, w której jako pierwszej pojawiło się to urządzenie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>