Główne menu

Czy masz seksowny głos?

Seksowny głos sprawia, że rozmawiając przez telefon, jesteśmy pewne, że mamy do czynienia z przystojnym mężczyzną. Nawet jeśli nie znamy naszego rozmówcy. Dlaczego tak się dzieje? Z odpowiedzią przychodzi nam nauka.

Seksowny głos i to, jak wpływa na kobiety

Jeśli kręci nas głos, nic prostszego. Istnieją specjalne aplikacje, które robią wszystko, by sprawić nam przyjemność. Tak, tam przyjemność. Docierając przez nasze małżowiny uszne…

Można posłuchać sobie mężczyzn także na youtube. Słuchać i niekoniecznie patrzeć. Że to frajda, wiadomo. Ale skąd?

 Głos może mieć fakturę, rytm, może brzmieć, mieć głębie. Jeśli jest ciepły i przyjemny dla ucha, ocenia się go na plus. Często jest tak intymny i tak charakterny, że nawet gdy niesie neutralny przekaz, nasze myśli kierują się w jedną stronę.

Jaki głos jest seksowny?

Co sprawia, że dany głos oceniamy jako seksowny?

Badania pokazują, że kobiety wolą mężczyzn o głębokim, niskim głosie. Dlaczego? Bo taki głos ma wskazywać na wysoki poziom testosteronu. To z kolei daje pewność, że z danym mężczyzną będzie można stworzyć rodzinę i przekazać dalej swoje geny.

Z kolei mężczyźni mają preferować wysokie głosy kobiece. Tu analogicznie, taki głos wskazuje na wyższy poziom estrogenu. Co w konsekwencji ma być objawem dobrych warunków do płodzenia dzieci.

Okazuje się jednak, że w przypadku kobiet sytuacja nie jest tak oczywista. Badania z 2010 roku wskazują, że kobiety, które chcą być bardziej seksowne, nieco obniżają tembr głosu i wywołują chrypkę. To jednak kwestia kultury, a nie biologii. Jak podkreślają badacze, za pośrednictwem modulowania głosem, można wpływać na swój odbiór – pewność siebie, stopień dominacji, czy właśnie atrakcyjność.

 

Trzeba jednak uważać, by bawiąc się głosem, nie wyszedł nam on jak głos nosowy, bo ten oceniany jest nieciekawie.

W badaniu opublikowanym w Journal of Nonverbal Behavior naukowcy podzielili się wnioskami, z których jasno wynika, że nasze zmysły są nastawione na to, by oceniać głos, nie widząc nawet osoby, która do nas mówi. Okazuje się, że głosy oceniane jako najbardziej atrakcyjne pochodzą od osób najprzystojniejszych. Znaczącym czynnikiem była w tym przypadku symetria.

Czyli możemy kogoś nie widzieć, ale wystarczy, że słyszymy…To dobra czy zła wiadomość? 🙂

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>