Główne menu

Czy masz swój styl? Jeśli nie, to jak go znaleźć?

Co to oznacza mieć swój styl? Wyróżniać się? A może skupiać na sobie wzrok? Na siłę, bo musisz błyszczeć, by czuć się pięknie? A może to tyle, co robić wrażenie przy okazji i wcale nie zabiegać o to, ale po ludzku mieć z tego satysfakcję? Mieć styl to ubierać się dla siebie, czy dla świata? Nosić to, w czym czujesz się sobą, czy też strojem aspirować do grupy, do której Tobie daleko? Zakładać to, co modne, czy to, co do Ciebie pasuje? A może nosić to, co wszyscy, by być modną?

„Możesz kupić modę, ale musisz mieć styl”. Coco Chanel

Być zauważoną? Czy być zapamiętaną?

Styl to wyrażanie siebie poprzez ubiór, sposób bycia. To coś ponadczasowego. Mamy styl, jeśli jesteśmy wierne swojej estetyce. To nie znaczy, że nie zwracamy uwagę na modę. Czerpiemy z niej, ale to, co nam pasuje. Równie dobrze, możemy odrzucać wszystko, co aktualnie na topie.

Jak to jest, że wejście niektórych osób zmienia wszystko? Sprawia, że wszyscy patrzą w tym samym kierunku? To, co było wcześniej ważne, przestaje się liczyć.

Są kobiety, które mają to coś. Nie muszą być idealnie szczupłe, zgrabne, nieskazitelne. Po prostu mają w sobie to, coś, co je wyróżnia.  Niezależnie od tego, czy są w szpilkach czy w kapciach, w czerwonej sukience, czy w dresie.

Stylowe kobiety nie szokują. Wcale nie są niesmaczne, wulgarne, czy „inne”. Mają to coś, styl. Są niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Nie do podrobienia.

„Elegancja nie polega na tym, by być zauważonym, lecz aby zostać zapamiętanym”. Giorgio Armani

Co to znaczy mieć swój własny styl?

Mieć własny styl to oznacza po okresie prób i błędów znaleźć to, co nam najbardziej odpowiada. Mieć odwagę ubierać się tak, jak lubimy i jak czujemy się dobrze. Wybierać mądrze, w zgodzie z sobą. Nie dać się zmanipulować podszeptom mody, czy wyborami innych.

Jeśli inspirować się, to świadomie. Wybierać ze świadomością, co chcemy uzyskać.

Mieć własny styl to czuć się pewnie. To pozwalać, żeby ubrania nas wyrażały, mówiły o tym, jakie jesteśmy. To czasami bawienie się modą, a innym razem spokojne i metodyczne podejście. To wrażliwość i umiejętność łączenia różnych części garderoby. To wiedza, jak dane ubrania na nas leżą i co nam służy, a co totalnie nam nie pasuje.

Własny styl to połączenie wiedzy, instynktu i radości „tworzenia tego, jak chcemy, żeby widzieli nas inni”, ale przede wszystkim – jak same się widzimy.

Jak znaleźć własny styl?

Własnego stylu nie znajdziesz z dnia na dzień. Styl wypracowuje się przez lata.

Co jednak zrobić, gdy Twoja szafa jest mieszaniną stylów. I masz problem, by połączyć poszczególne elementy, tworząc spójną całość?

  • zastanów się, jak ubrana czujesz się najlepiej,
  • wyciągnij z szafy ulubione ubrania i pomyśl, co je łączy,
  • spójrz na swoje zdjęcia, kiedy podobasz się sobie najbardziej,
  • otwórz się na inspirację, obserwuj bliskich, osoby znane, patrz, daj sobie czas, by stwierdzić, co Ci się podoba,
  • stwórz podstawę, bazę swojej szafy – zorganizuj ubrania, które będą tworzyły podstawę Twoich stylizacji. Najłatwiej zacząć od klasyki i sprawdzić, jak połączyć klasykę z czymś oryginalnym.
  • nie spiesz się. I daj sobie prawo do pomyłek.

A Ty, masz swój styl? Jak go określisz?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>