Główne menu

Inf. prasowa
Czy paznokcie hybrydowe są zdrowe?

Dowiedz się, jakie są fakty i mity na temat lakierów hybrydowych. Poznaj prawdę o ich wpływie na zdrowie i kondycję paznokci. Czy lampa UV jest niebezpieczna? Skąd bierze się uczulenie na lakiery hybrydowe?

Kiedy pozytywne emocje związane z niezawodnością, trwałością i estetyką hybrydy opadły, pojawiły się liczne wątpliwości na temat jej bezpieczeństwa. Wiele kobiet zrezygnowało z tej metody z obawy o zniszczenie płytki paznokcia lub niebezpieczeństwo dla zdrowia. Inne nabawiły się uczulenia i zostały zmuszone do poszukania alternatywy dla tej, wydawałoby się idealnej, metody. Jak jest naprawdę? Czy lakiery hybrydowe są zdrowe?

Paznokcie hybrydowe w kolorze pomarańczowym. Ten i wiele innych kolorów znajdziesz na stronie: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68.

Stosujesz lakiery hybrydowe? – na to musisz zwrócić uwagę

Samodzielne wykonanie manicure hybrydowego jest na pozór skomplikowane, ale już pobieżne zagłębienie tematu potrafi przekonać, że możemy zabrać się za jego wykonanie w domowym zaciszu. Rzeczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy rozpoczęły naukę i zakupiły własne lampy, lakiery hybrydowe, bazę, top i inne niezbędne akcesoria. Warto jednak pamiętać, że wpływ hybrydy na płytkę paznokcia jest uzależniony od jej poprawnego użytkowania. Wyobraźmy sobie, że pozostawimy farbę na włosach 30 minut dłużej, niż zalecono w instrukcji. Nietrudno się domyślić, że negatywnie wpłynie to na ich kondycję. Podobnie jest w przypadku źle użytkowanych produktów do manicure hybrydowego. Na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim nie śpieszmy się i bądźmy precyzyjne. Uczulenie na lakiery hybrydowe to dość popularna dolegliwość. Swędzenie i stany zapalne mogą być spowodowane takimi czynnikami, jak: zbyt gruba warstwa bazy, zalanie skórek, zbyt krótki czas naświetlania bazy, niewysterylizowane przyrządy do wycinania skórek, czy też niewystarczająca moc lampy. Są to przyczyny alergii uzależnione od poprawnego wykonania manicure.

Lakiery hybrydowe, które nie uczulają?

Kobiety, które są uczulone na któryś ze składników zawartych w używanych lakierach, mają alternatywę. Na rynku dostępne są bezpieczne lakiery hybrydowe, które pozbawione są najbardziej uczulających substancji chemicznych: toluenu, ftalanu dibutylu (dpb) oraz aldehydu mrówkowego. Jeśli wciąż nie czujemy się pewnie, możemy zapisać się na kurs stylizacji paznokci, podczas którego profesjonalistki pokażą nam, jak prawidłowo wykonać ten typ manicure.

A jaki jest realny wpływ hybrydy na stan płytki paznokcia? Odpowiedź może nie być satysfakcjonująca dla posiadaczek słabych z natury, łamliwych paznokci. Lakiery hybrydowe  wydawały się wybawieniem dla trudnych w pielęgnacji płytek, kruszących się i wzrastających. Niestety, właśnie one są narażone na największe zniszczenia. Jeśli czujemy, że nasze paznokcie nie są mocne z natury, nie nośmy hybrydy bez przerwy. Raz na jakiś czas zafundujmy naszym paznokciom spa. Wybierzmy odżywkę z proteinami o bezpiecznym składzie, nawilżające olejki, np. arganowy, czy naturalnie natłuszczające masła.

Często na kondycję naszych paznokci wpływa nieumiejętne usuwanie hybrydy. Podejdźmy do tej czynności z pełną rzetelnością. Jeśli nie potrafimy sprawnie posługiwać się frezarką i pilnikiem, postawmy na specjalistyczne preparaty z dodatkiem łagodzących substancji, np. lanoliną lub olejkiem rycynowym. Aceton ma właściwości wysuszające, jednak zbyt głębokie dociśnięcie frezu może uszkodzić płytkę paznokcia i zadać ból.

Znanym mitem na temat lakierów hybrydowych jest negatywny wpływ promieniowania lampy UV. Mówi się nawet, że jej działanie może być rakotwórcze. Nie powstały jednak publikacje naukowe, które potwierdziłyby doniesienia na ten temat. Promieniowanie, które emituje lampa UV, jest mniejsze od tego, które codziennie dostarcza nam słońce. Jeżeli jednak obawiasz się promieniowania UV – wybierz lampę z diodami LED. Takie lampy mają ważną zaletę – skracają czas pracy, bo utwardzanie w nich trwa o wiele krócej niż w lampach UV.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>