Główne menu

Inf. prasowa
Czy pierścionek zaręczynowy z białego złota prezentuje się atrakcyjnie? Sprawdzamy

Oferty sklepów jubilerskich nieustannie powiększają się o kolejne wzory pierścionków zaręczynowych. W witrynach coraz częściej znajdziemy modele wykonane z białego złota. Ten efektowny kruszec pod względem popularności zaczyna doganiać swój tradycyjny odpowiednik. Warto zwrócić na niego uwagę, ponieważ białe złoto doskonale prezentuje się na damskiej dłoni.

Czym jest białe złoto?

Zanim zdecydujesz się na zakup pierścionka zaręczynowego z białego złota, poznaj charakterystykę tego metalu. Wspomniany kruszec powstaje przez dodanie do tradycyjnego, żółtego złota innych kruszców. Zazwyczaj jest to nikiel, pallad, srebro bądź ligatur. Biżuteria wykonana z powstałego stopu metali jest następnie poddawana rodowaniu. Nałożona warstwa pierwiastka pozwala na wydobycie głębi bieli. Powstały materiał jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Za wadę białego złota można uznać jedynie ścierającą się powłokę z rodu. Odsłania ona delikatny słomkowy kolor biżuterii, tworząc złudny efekt „żółknięcia”. Na szczęście istnieje bardzo proste rozwiązanie tego problemu. Wystarczy udać się do specjalisty, który ponownie pokryje powierzchnię pierścionka warstwą rodu, przywracając  mu tym samym dawny blask. Podobnie sprawa wygląda w przypadku uszkodzeń powstałych na przestrzeni lat. Większość z nich z łatwością można usunąć podczas renowacji.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota bogato ozdobiony

Kamienie szlachetne w pierścionku zaręczynowym z białego złota

Nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że każdy symbol miłości powinien zawierać kamień szlachetny. Ma być on wyrazem szczerych uczuć mężczyzny, a także koroną tej znaczącej biżuterii. Wybór odpowiedniego klejnotu nie jest prosty ze względu na ogromną ilość propozycji. Najbardziej luksusowym wyborem jest oczywiście pierścionek zaręczynowy z białego złota z brylantem. Doskonały szlif diamentu w połączeniu z niezwykle trwałą odmianą luksusowego kruszcu z pewnością zachwyci twoją ukochaną. Równie fantastycznie zaprezentuje się duet z barwnym kamieniem. Pierścionek zaręczynowy z białego złota z szafirem to czarujący model, który zasłynął przed wielu laty na dłoni księżnej Diany. Kobieta miała słabość do tych klejnotów. Nic dziwnego, w końcu ich nietuzinkowy kolor przywodzi na myśl tajemniczą toń oceanu. Istnieją także inne, równie piękne połączenia, które doskonale sprawdzą się podczas oświadczyn. Mogą zawierać one mniej kosztowne kamienie takie jak topaz, akwamaryn czy morganit. Modne wzory pierścionków zaręczynowych znajdziecie m.in. na stronie jubilera SAVICKI.

Od czego zależy cena pierścionka zaręczynowego z białego złota?

Zakup symbolu miłości może być kosztownym przedsięwzięciem. Zwłaszcza jeśli twoja druga połówka marzy o pierścionku zaręczynowym z białego złota z diamentem. Za te dwa luksusowe materiały należy zapłacić dość sporą sumę. Istnieją jednak sposoby na zmniejszenie ceny biżuterii. Przede wszystkim, jeśli poszukujesz taniego pierścionka zaręczynowego, zdecyduj się na ten z małym kamieniem szlachetnym. Drobny dobrej jakości klejnot jest niezwykle uroczy. Syntetyczne odpowiedniki pozwolą ci zaoszczędzić, jednak mogą cię zawieść pod względem jakości. Po drugie, zwróć uwagę na grubość obrączki. Im cięższy i większy pierścionek, tym wyższa będzie jego cena. Na koszt wpływa także renoma sklepu jubilerskiego. Im bardziej znaną i polecaną markę wybierzesz, tym więcej będziesz musiał zapłacić za konkretny model. Duże znaczenie ma także próba białego złota. Im więcej czystego kruszcu w stopie metali, tym wyższa będzie próba i cena.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>