Główne menu

Czy ścinać włosy po 30?

Tradycja ścinania włosów jest ciągle silna. Skracamy włosy tak po prostu, ale też z ważnych powodów. Na przykład wtedy, kiedy coś ważnego się dzieje. Czy 30 urodziny są wystarczającym powodem, by to zrobić? Dlaczego ścinamy włosy po 30? I czy ścinać włosy po 30?

Czy ścinać włosy po 30?

Nowa fryzura. Nowa ja. Czy ścinać włosy po 30?

Inna, nowa fryzura to jeden z najbardziej oczywistych sposobów na podkreślenie swojego nowego ja. To prosta metoda na zamknięcie jakiegoś rozdziału i otworzenie kolejnego. Metoda symboliczna. Bardzo prosta, ale jednocześnie wyjątkowo skuteczna. Dlatego gdy wkraczamy w kolejną dziesiątkę życia, to w ruch idą nożyczki. Czasami też decydujemy się na zmianę koloru włosów.

Nowy początek

Tak, jak trzydziestka to dla wielu kobiet moment przełomowy, tak też nowa fryzura to również nowe emocje, które dają energię do lepszego życia.

To niebywałe, jak w prosty sposób to działa. Wystarczy usiąść na fotelu u fryzjera, przy okazji poddać się małej psychoterapii, by wyjść z salonu jako całkiem nowa osoba. Z nową nadzieją i oczyszczoną duszą.

Tak, ale tylko krótsze?

Podobno wraz z wiekiem skracamy włosy. Z każdym rokiem nosimy krótsze fryzury.

Oczywiście to prawda, ale jednocześnie mit. Coraz lepsze możliwości w zakresie pielęgnacji włosów, jak również metody ich przedłużania sprawiają, że wiele z nas decyduje się także wydłużyć włosy (salony dają aką możliwość, z gwarancją naprawdę naturalnego efektu)…lub po prostu je zapuścić.

Długie włosy dodają urody. Sprawiają, że wyglądamy młodziej i atrakcyjniej.

Przeczytaj – długie włosy po 30 – dlaczego tak?

Czy ścinać włosy po 30?

Czy ścinać zatem włosy po 30? Oczywiście to zależy.

Jeśli czujemy, że tego potrzebujemy, to tak. Jeśli zależy nam na zmianie, to jak najbardziej.

Jednak jeśli jesteśmy niezdecydowane i chcemy to zrobić tylko dlatego, że uważamy, że tak trzeba, warto się zatrzymać. Długie włosy są piękne i gdy tylko je lubimy, nie ścinajmy ich. Metod pielęgnacji jest tak dużo, że z powodzeniem zadbamy o piękny wygląd fryzury.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>