Główne menu

Recenzja produktu
Czy soki mogą oczyszczać, odmładzać i dodawać energii? Detoks z Curattio

W układzie pokarmowym człowieka, a zwłaszcza w długich, bo około 5-6 metrowych zwojach jelita może gromadzić się mnóstwo zbędnych składników odżywczych. Skutkiem tego jest przemęczenie, senność, kłopoty z cerą, włosami, paznokciami, przedwczesne starzenie.

Co dokładnie może „blokować”  jelita?

Przede wszystkim cała długa lista szkodliwych składników pokarmowych, dodatków, zanieczyszczeń, obecnych zarówno w żywności, jak również w powietrzu czy glebie. By skutecznie je usunąć, eksperci zalecają detoks, który należy powtarzać co kilka miesięcy. Nie jest to proste, wymaga determinacji, ale również wiedzy, w jaki sposób przeprowadzić oczyszczanie w bezpieczny i kontrolowany sposób.

Dla wygodnych, zabieganych i posiadających „mnóstwo wymówek, by zacząć dopiero jutro, czyli nigdy” powstał program Curattio, czyli zestaw 100% soków warzywnych i owocowych skomponowanych w oparciu o naturalną, pozbawioną zbędnych dodatków technologię.

curattio-1424185674

Soki Curattio, detoks na najwyższym poziomie?

Możesz zapytać, po co Ci gotowe soki, jeśli da się przygotować podobne samodzielnie w domu? W ten sposób będzie taniej i prościej. Rozumiem te komentarze, myślałam podobnie, do czasu, kiedy przyjrzałam się składowi soków Curattio.

Formuła jest niezwykle bogata i tak obmyślona, by nie tylko „bawić się kolorami” (soki są w różnych barwach) i oddziaływać na zmysły, ale również, żeby dostarczać składników odżywczych, które będą szybko wchłaniane i nie będą stanowić zbędnego obciążenia dla układu pokarmowego.

Dzięki temu organizm w trakcie detoksu może skupić się na oczyszczeniu, bez marnowaniu energii na radzenie sobie z trudnymi w trawieniu składnikami.

soki Curattio = pakiet jednodniowy

soki Curattio = pakiet jednodniowy

Soki Curattio pozyskiwane są w trakcie wolnego tłoczenia surowców na zimno. Co to oznacza? Miej więcej tyle, że otrzymując soki Curattio, dostajemy soki, których nie przygotujemy w warunkach domowych.

Przede wszystkim z powodu dokładnego miażdżenia włókien celulozowych ścianek komórkowych, co pozwala dokładnie wydobyć wszystkie cenne składniki odżywcze, a jednocześnie ułatwia ich wchłanianie.

Wolne tłoczenie, podczas którego powstają soki Curattio chronią soki przed napowietrzaniem oraz zwiększaniem temperatury, co prowadziłoby do utraty cennych wartości odżywczych.

Niestety w warunkach domowych przy użyciu tanich wyciskarek nie uzyskamy soków o takiej ilości cennych substancji, jak udało się uzyskać w sokach Curattio. Zainwestowanie w najwyższej klasy wyciskarki z kolei byłoby bardzo kosztowne.

Poza tym trudno liczyć na to, że w warunkach domowych uda nam się ekonomicznie wykorzystać wszystkie składniki tworzące unikalną formułę soków Curattio, dlatego paradoksalnie zakup gotowego zestawu soków z zewnątrz jest bardziej opłacalny niż próba przygotowania podobnych w domu. Choć cena na pewno początkowo może odstraszać (1 dzień=6 soków=130 złotych).

soki zapakowane tak, że dotarły zimne :)

soki zapakowane tak, że dotarły zimne 🙂

Soki Curattio – czy można się tym „najeść”?

Decydowanie się na „nic niejedzenie” przez cały dzień może być dla niektórych osób szokiem, propozycją nie do zaakceptowania, która będzie jeszcze trudniejsza, jeśli zdecydujemy się na inne programy z oferty Curattio, które trwają dłużej niż dzień.

Idea detoksu polega na tym, by spożywać soki w trakcie pory posiłków, bez podjadania. W razie uporczywego głodu, można zdecydować się ewentualnie na surowe warzywa.

skład Curattio

skład Curattio

Czy zatem można się nasycić półlitrowym sokiem?

Czy w ogóle takie naturalnie mętne soki, z dość „ryzykownymi” dodatkami typu: pietruszka, kardamon, cynamon, pieprz cayenne są w stanie przypaść do gustu osobom, które nie znają smaku warzywnych soków i do tej pory rozkoszowały się co najwyżej naturalnym sokiem wyciśniętym z pomarańczy?

Nie jestem szczególną fanką kulinarnych eksperymentów, a nowości wprowadzam pomału, z wielką dozą wątpliwości i mnóstwem pytań. Przyznam, że do tej pory nie pałam wielką miłością do soków warzywnych, choć wiem, jakie są one zdrowe, dlatego przesyłka od Curattio była dla mnie sporym wyzwaniem. Zmierzenie się ze smakiem poszczególnych soków – również.

Niektóre butelki – na przykład mleczny nerkowiec (orzechy nerkowca, daktyle, syrop z agawy, cynamon, różowa sól himalajska) są smaczne i łatwe w zaakceptowaniu. Podobnie jak smaki cytrusowe (cytryna, limonka, syrop z Agawy, kardamon, kurkuma, pieprz cayenne) działają orzeźwiająco, także z powodu lekko pikantnego posmaku. Niestety są też propozycje dużo trudniejsze do zaakceptowania, tak jak sok zielony (jarmuż, szpinak, nać pietruszki, sałata rzymska, seler), którego picie trudno zaliczyć do przyjemności. Niestety musiałam się zmuszać do kolejnych łyków…

Niewątpliwym plusem wszystkich sześciu soków wchodzących w skład programu podstawowego jest to, że soki są sycące (do produkcji każdego użyto 1,5 kilograma owoców, warzyw i ziół), a pół litrowa butelka pozwala zminimalizować uczucie głodu do minimum, dzięki czemu wytrwanie na detoksie jest dużo prostsze.

Dodatkowy bonus? Tylko 1300 kcal, tak niska podaż kaloryczna pozwala spalić zbędne kalorie i uzyskać po kuracji oczyszczającej z Curattio lepsze perspektywy w programie odchudzania.

Program oczyszczająco-odżywiający Curattio – czy warto?

Oczyszczanie organizmu to powinien być dzisiaj dobry nawyk. Nie każdy jednak jest w stanie podjąć się tego zadania i ja to doskonale rozumiem.

Niemniej warto, ponieważ program detoksykujący pozwala uzyskać wszystkie dobre rezultaty stosowania kontrolowanej głodówki:

  • usunięcie i strawienie zalegających resztek z jelit,
  • poprawa metabolizmu,
  • przyspieszenie trawienia,
  • lepsze wchłanianie substancji odżywczych,
  • gwarancja lepiej odżywionych komórek,
  • więcej energii,
  • lepsze samopoczucie,
  • lepsza odporność,
  • piękniejszy wygląd,
  • spowolnienie starzenia się skóry.

curattio 1

Sporo tego, prawda?

Może zatem warto się przemóc?

Więcej informacji na stronie producenta.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>