Główne menu

Czy w stałych związkach trzeba umawiać się na seks?

Czas to dzisiaj wartość deficytowa. Nie trzeba o tym dużo pisać, każdy wie, a co chodzi. A co może ważniejsze czuje to doskonale.  Doba nie jest z gumy, a powinna, zwłaszcza dla ambitnych kobiet, które chcą się realizować w domu, w rodzinie oraz w pracy i zwyczajnie mimo świetnej organizacji, brakuje im kilkudziesięciu dodatkowych minut, by wszystko pogodzić.

Codziennie gdzieś pędzimy i mamy kłopot, by zadbać o wszystkie potrzeby. Robimy wiele rzeczy kosztem czegoś i czujemy frustrację, że nie udaje nam się zrealizować wszystkich planów. Dlatego też nierzadko „nie mamy czasu na seks”. To stwierdzenie postrzegane jako wymówka w wielu przypadkach jest faktem, problem pojawia się paradoksalnie również w szczęśliwych związkach, w których wygrywa zmęczenie, bo okazuje się silniejsze niż namiętność. Potrzeba snu lub pracy góruje nad  pragnieniami ciała.

Ot życie…chciałoby się powiedzieć. Jednak nie do końca.

 

Seksuolodzy dają prostą i skuteczną radę. W napiętym harmonogramie należy znaleźć czas na seks, który buduje intymność pary i ma wpływ na poczucie szczęścia. Jeśli nie ma mowy o spontaniczności, zwyczajnie warto się na seks umówić. I nie oznacza to, że w ten sposób pozbawimy się radości z bliskości, wręcz przeciwnie, możemy podkręcić libido i na nowo odnaleźć radość z seksu.

Można również zrobić inaczej…

 1. Wyłączyć telewizor, odstawić książkę i pójść do łóżka wcześniej, kiedy jeszcze masz siłę i ochotę na seks…
 2. Zrobić wspólnie coś ekscytującego – szalonego, zabawnego, co w naturalny sposób zbliży Was do siebie…
 3. Zamówić komplet zmysłowej bielizny. Żeby było szybciej – może być przez internet…I założyć ją wieczorem. Z pewnością ochota na seks poszybuje i chwile we dwoje staną się priorytetem
 4. Zaplanować czas na romantyczną kolację we dwoje przy blasku świec. Niby nic wielkiego, ale sporo może zmienić…

Czy dzisiaj trzeba planować czas na seks?

Często tak. I nie ma co ubolewać nad tym faktem, ale go zaakceptować, traktując jak planowanie innych przyjemności – wyjścia do kina, wyjazdu na wakacje, czy wspólnej kolacji w restauracji.

 

  Komentarz ( 1 )

 • Paulina

  Myślę, że żyjemy w takich czasach…w których nie jest to jakaś ujma.
  Umawianie się na seks z partnerem może być nawet ekscytujące

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>